پنجشنبه  14  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛

رقابت هزاران استاد و دانشجو در بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت + تصاویر

سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 13:51
آزمون بخش کتبی بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) امروز در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در بخش کتبی بیست و پنجمین آزمون مسابقات سراسری قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان در 9 رشته امتحانی مفاهیم‌ نهج‌البلاغه،کتاب با قرآن خوشبخت شوید، صحیفه سجادیه، نماز و احكام، استادان در دو رشته با محور سیره معصومین و ترجمه و تفسیر قرآن کریم سوره زمر از تفسیر المیزان به رقابت پرداختند.

بخش شفاهی بیست و پنجمین دوره از مسابقات قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی ماه آینده برگزار خواهد شد. به نفرات برتر این مسابقات همه‌ساله از طرف دفتر فرهنگ اسلامی واحدهای دانشگاهی  جوایزی اهدا می‌شود.

نتایج اولیه و امتیاز داوطلبان بیست و پنجمین دوره مسابقات حدود يك ماه آينده توسط پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود و علاوه بر اينكه به نفرات اول تا سوم هر رشته جوايز نقدی همراه با لوح سپاس اعطا می‌شود.

مطابق بخشنامه علاوه بر جوایز پیش‌بینی‌شده دانشجویانی که موفق به کسب حدنصاب تعیین شده شوند دو نمره به دروس معارف آنها افزوده خواهد شد.

منتخبان بیست‌وپنجمین دوره مسابقات كتبی قرآن و عترت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله‌ كشوری این رقابت‌ها راه خواهند یافت.

علی‌اکبر عارف معاون دانشجويی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: «این آزمون هم‌زمان با واحدهای دانشگاهی امروز 26 آذر با مشارکت حدود 900 نفر از استادان و دانشجويان در دو حوزه امتحانی دانشكده علوم انسانی و دانشكده فنی و مهندسی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

بیش از 250 نفر دانشجو و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو در بیست و پنجمین دوره از بخش کتبی  مسابقات قرآن و عترت(ع) که همزمان با سایر واحدهای دانشگاه‌ آزاد کشور  برگزار شد، شرکت کردند.

فرهاد مصری‌نژاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در حاشیه برگزاری این مسابقات گفت: «با توجه به تنوع موضوعاتی که در برگزاری مسابقات قرآن و عترت تعریف شده، دانشجویان و استادان با رجوع به کتاب‌های معرفی شده اطلاعات بسیار خوبی در حوزه‌های دینی، نماز، احکام، زندگی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) پیدا می‌کنند.»

وی یادآور شد که امسال مانند سال‌های گذشته این رقابت‌ها با حضور دانشجویان و استادان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مهدی یعقوبی اول‌ریابی معاون دانشگاه آزاد اسلامی گناباد در حاشیه بازدید از این دوره از مسابقات قرآن با بیان اینکه تعداد شرکت کنندگان بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت نسبت به دوره قبلی آن با استقبال بیشتری از سوی دانشجویان همراه بوده است، گفت: «با وجود تبلیغات گسترده و مخربی که از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی علیه جوانان شاهد هستیم، حضور پرشور و بیش از پیش دانشجویان در فعالیت های فرهنگی، مؤید این مهم است که قشر جوان و آینده‌ساز  ایران اسلامی به مباحث مذهبی و دینی و معارف اسلامی نگاه ویژه ای داشته و دارند و طالب معنویت هستند.»

بيست و پنجمين دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در بخش کتبی همزمان با واحدهای دانشگاهی سراسر كشور امروز سه شنبه در دو بخش دانشجویان و اساتید با حضور  بيش از 750 داوطلب برگزار شد.

بیست‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در بخش دانشجویی و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد همزمان با سراسر كشور با حضور بیش از 400  نفر از استادان و دانشجویان و با هدف تمسک به ثقلین (قرآن كریم و اهل‌بیت‌ علیهم‌السلام)، تحقق اندیشه‌های امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری، توسعه و ترویج فضای قرآنی و تعمیق دانش‌افزایی در زمینه قرآنی، آشنایی استادان و دانشجویان با معارف قرآنی و سیره معصومین‌(ع)، شناسایی استادان و دانشجویان مستعد قرآنی و بهره‌گیری از آنان در پیشرفت برنامه‌های قرآنی و فرهنگی برگزار شد.

 بیست و پنجمین دوره آزمون سراسری بخش کتبی قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با ثبت نام  بیش از 8 هزار نفر در 12 رشته سیره معصومین و تفسیر و ترجمه قرآن کریم (ویژه استادان) و  10 رشته ترجمه و تفسیر قرآن کریم، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه‌ قرآن کریم به انگلیسی، احکام برادران، احکام خواهران، زندگانی پیامبر(ص)، صحیفه سجادیه و آشنایی با مفاهیم نهج‌‌البلاغه (ویژه دانشجویان) صبح  امروز 26 آذر به رقابت  پرداختند.

علی كریمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از برگزاری بیست‌وپنجمین دوره‌ مسابقات كتبی قرآن و عترت در این دانشگاه خبر داد و گفت: «این مسابقات، همزمان با سایر دانشگاه‌های كشور به‌صورت همزمان و با حضور بالغ بر 450 دانشجو و 10 استاد در ساختمان‌های اداری و دانشكده‌ علوم انسانی مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد.

حجت‌الاسلام حجت بت‌شکن مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان گفت: «تعداد ۲۶۰ نفر از استادان و دانشجویان در بیست‌وپنجمین دوره‌ مسابقات كتبی قرآن و عترت با هم رقابت کردند.

منیره سادات دانشور کارشناس قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در گفتگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: «صبح امروز همزمان با سراسر کشور، بیست وپنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت (بخش کتبی) در واحد اقلید برگزار شد و شرکت‌کنندگان با یکدیگر به رقابت پرداختند.»

در حاشیه این مسابقات جواد گرامی رئیس واحد اقلید همراه با سهراب نظری معاون آموزش و پژوهش از دانشجویانی که در مسابقات قرآنی شرکت کرده بودند، قدردانی کردند.

همزمان با سراسر کشور بیست ‌و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت بخش کتبی ویژه استادان و دانشجویان  در دانشکده ادبیات و علوم انسانی واحد کرمانشاه برگزار شد.

محمد رضا  محمدزاده رهنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان گفت: بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه با حضور بیش از 200 نفر از دانشجویان و استادان  همزمان با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد شیروان در حاشیه بازدید از برگزاری شایسته و منظم این مسابقات در واحد شیروان، هدف از برگزاری این مسابقات را آشنایی دانشجویان با سیره خاندان عصمت و طهارت و معارف دینی و ارزش‌های اسلامی و عینیت بخشیدن به پسوند اسلامی دانشگاه عنوان کرد.

همزمان با سراسر کشور مسابقات قرآن و عترت با حضور دانشجویان و استادان در واحد اسلام آباد غرب برگزار شد و در این دوره از مسابقات با اطلاع رسانی قبلی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعداد 92 نفر از دانشجویان و 5 نفر از اعضای هیئت علمی به رقابت پرداختند.

بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت ویژه دانشجویان، استادان در بخش‌های مختلف و با حضور بیش از 400 نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد.

حجت الاسلام محمد غفاری‌زاده مدیر امور فرهنگی واحد یاسوج بیان کرد: مسابقات شفاهی این دوره از مسابقات بهمن 98 برگزار می‌شود و نفرات برتر به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) بخش کتبی استادان و دانشجویان همزمان با سراسر کشور با حضور 600 نفر از استادان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

 ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد هدف از برگزاری این مسابقات را پی بردن به مفاهیم قرآنی و عمل به آن، تربیت قرآنی و اسلامی و رعایت سبک زندگی اسلامی، ارتقا و اشاعه فرهنگ قرآنی و آموزش و انتقال تعاليم اين كتاب آسمانی در بين استادان و دانشجویان عنوان کرد.

غلامحسین ضیافتی مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در گفتگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: «در بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت 900 نفر از دانشجویان و 52 نفر از استادان ثبت نام کرده بودند که با حضور 645 نفر بخش کتبی این مسابقات امروز صبح برگزار شد.

محبوب مهدویان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در بازدید از این محفل معنوی به خبرنگار آنا گفت: «قرآن به عنوان آخرین پیام جاودانه خداوند برای هدایت بشر نقش زیادی در حیات دنیوی و اخروی انسان امروز دارد و برگزاری محافل قرآنی، ارج نهادن به فعالیت های قرآنی، شناسایی، معرفی و تشویق استعدادهای برجسته باعث می‌شود، فضای معنوی و فرهنگ قرآنی و اسلامی در دانشگاه و بین دانشجویان گسترش پیدا کند.»

همزمان به سراسر کشور بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن وعترت با حضور بیش از 400 نفر دانشجو و استاد در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد.

فرید نعیمی رئیس واحد شهرضا در حاشیه برگزاری مسابقات درباره تمسک به قرآن و عترت گفت: نخستين نكته‌اى كه شناخت آن براى درك صحيح معناى حديث ثقلین لازم است، فهم «حقيقت تمسّك به قرآن و عترت» است كه رسول خدا (ص) امّت را به آن سفارش کرده است. «تمسّك به قرآن» با توجه به معناى لغوى آن به معناى چنگ زدن به آيات محكمش و اعتصام به اين ريسمان الهى از طريق فهم صحيح معارف و حقايق بلند آن و عمل به دستورات حياتبخش آن است.

ابراهیم چیرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در بیست و پنجمین دوره از مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی 1486 نفر است و نسبت به دوره گذشته 70 درصد رشد داشته است تصریح کرد: «1032 نفر خواهران دانشجو، 404 نفز برادران دانشجو و تعداد 50 نفر از اساتید این دانشگاه با هم رقابت کردند.»

بيست و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان با رقابت 300 استاد و دانشجو در بخش کتبی با هم رقابت کردند.

حجت الاسلام محمد محبی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون در واحد تاکستان با اشاره به منویات  رهبری  در زمینه اشاعه فرهنگ و سبک قرآنی بیان کرد: «مأنوس شدن دانشجویان و اساتید با قرآن از مهم‌ترین دستاوردهای برگزاری مسابقات قرآن و عترت (ع) در دانشگاه‌هاست.»

وی از حمایت‌های مدیران بالادستی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقای برنامه‌های قرآنی دانشگاه قدردانی کرد و افزود: «توسعه و ترویج فرهنگ و معارف اسلامی قرآنی سرلوحه فعالیت‌های دانشگاه آزاد است.»

 داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در حاشیه بازدید از نحوه برگزاری آزمون بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت با آرزوی موفقیت برای شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات گفت: «امسال بیش از 70 نفر از دانشجویان و استادان این واحد دانشگاهی در این مسابقات در رشته‌های مختلف قرآنی شرکت کردند.»

همزمان با سراسر کشور, بیست و پنجمین آزمون قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی الیگودرز با رقابت ۵۰۰ نفر از دانشجویان در ۹ رشته و 4 استاد دانشگاه در دو رشته برگزار شد.

علی مرجانی معاون فرهنگي و دانشجويی واحد بجنورد اظهار كرد: بيست و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت همزمان با ساير دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر كشور با حضور 300 دانشجو در دانشكده فنی و مهندسی این دانشگاه برگزار شد.

مرتضی لاله‌چینی دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گفت: «تعداد 250 دانشجو و استاد در دانشگاه آزاد اسلامی اسدآباد، 330 نفر در ملایر، 200 نفر در تویسرکان و 912 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی همدان در بخش کتبی مسابقات بيست و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت شرکت کردند که آمار کلی استان همدان را به 1692 می‌رساند.

 حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون بخش کتبی بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) اظهار کرد: «عشق به قرآن کریم این کتاب آسمانی و ائمه معصومین (ع) سبب تقویت معنوی و علمی دانشجویان در فضای دانشگاه می‌شود.»

رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: «آزمون بخش کتبی بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان و استادان  همزمان با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد.»

بخش كتبي بيست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجويان و استادان دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد دزفول با حضور 450 نفر شركت‌كننده در دانشكده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

ایوب سرایلو کارشناس مسئول فرهنگی و دانشجوی واحد مینودشت در حاشیه بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت گفت:« همزمان با سراسر واحد دانشگاهی، آزمون کتبی بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت ویژه دانشجویان و استادان صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد.

وی توضیح داد: «در این دوره از مسابقات بیش از 200 نفر دانشجو و استاد شرکت و در سه رشته نماز، زندگی پیامبر (ص)  تفسیر زمر قرآن کریم با یکدیگر رقابت کردند.»

همزمان با سراسر کشور قریب به 700 نفر از دانشجویان و استادان واحد لاهیجان در آزمون سراسری قرآن و عترت (بخش کتبی) حضور یافتند.

بیست و پنجمین دوره آزمون کتبی مسابقات قرآن و عترت، ويژه اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همزمان  با واحد‌ها و مراکز آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با مشارکت حدود 2500 نفر از دانشجویان و 250 نفر از اعضای هیئت علمی برگزار شد.

بیست و پنجمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت ویژه دانشجویان و استادان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر با حضور ۷۵ دانشجو در ۵ رشته و ۱۹ استاد در دو رشته برگزار شد.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/451019
برگزاری 10رویداد ورزشی یادواره شهید سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری 10رویداد ورزشی یادواره شهید سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی

استقبال دانشجویان از مسابقات قرآن نشانه اقبال آنان به معارف است

استقبال دانشجویان از مسابقات قرآن نشانه اقبال آنان به معارف است

آغاز مسابقه شفاهی قرآن و عترت از هفته دوم دی‌ در واحد گچساران

آغاز مسابقه شفاهی قرآن و عترت از هفته دوم دی‌ در واحد گچساران

ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند دانشگاه آزاد بوشهر معرفی شدند

ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند دانشگاه آزاد بوشهر معرفی شدند

استارت‌آپ ویکند در  دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شد

استارت‌آپ ویکند در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شد

تکیه بر دانشگاهیان و نخبگان راه‌ عبور از مشکلات اقتصادی است

تکیه بر دانشگاهیان و نخبگان راه‌ عبور از مشکلات اقتصادی است

شهید مفتح جانش را در راه تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه فدا کرد

شهید مفتح جانش را در راه تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه فدا کرد

حمایت، رشد و بلوغ ایده‌های نو رسالت اصلی استارت‌آپ‌هاست

حمایت، رشد و بلوغ ایده‌های نو رسالت اصلی استارت‌آپ‌هاست

آغاز رويداد علمی پژوهشی «استارت‌آپ‌ ویکند» در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

آغاز رويداد علمی پژوهشی «استارت‌آپ‌ ویکند» در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

فروش علم تولیدی به‌جای محصول؛ سیاست برندهای معتبر تجاری دنیا

فروش علم تولیدی به‌جای محصول؛ سیاست برندهای معتبر تجاری دنیا

 دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد میزبان بیست‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت

دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد میزبان بیست‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت

بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت برگزار شد

بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت برگزار شد

نفرات برتر مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی بابل مشخص شدند

نفرات برتر مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی بابل مشخص شدند

معرفی نفرات برتر بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت

معرفی نفرات برتر بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت