دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 خرداد 1403 - 18:39

سیدحسن نصرالله: شهادت حاج ابوطلب برای ما خسارت بزرگی بود/ گزینه حمله به الجلیل روی میز است

سیدحسن نصرالله: شهادت حاج ابوطلب برای ما خسارت بزرگی بود  گزینه حمله به الجلیل روی میز است
دبیرکل حزب الله لبنان با تأکید بر اینکه شهادت حاج ابوطلب برای ما خسارت بزرگی بود، بیان کرد: پاسخ مقاومت به ترور این شهید بسیار قوی و جدی بود.  گردان نصر که شهید حاج ابوطلب آن را رهبری می‌کرد و دشمن او را ترور کرد با عزم قوی در برابر صهیونیست‌ها ایستاده است.
کد خبر : 918038

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان امروز (چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳) در مراسم یادبود شهید حاج ابوطالب با اشاره به شهادت حاج ابوطالب یکی از فرماندهان حزب الله لبنان به دست رژیم صهیونیستی اظهارکرد: خطرناک‌ترین چیزی که رژیم صهیونیستی با آن روبرو است، تفکر مردانی است که شهادت را پیروزی می‌دانند.

وی در ابتدای سخنان خود با تجلیل از شهدای مقاومت گفت شهادت جمعی از عزیزان را طی امروز و هفته گذشته تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند مسئلت دارم همه شهدا را نزد خود بپذیرد.

سید حسن نصرالله گفت: شهادت در نظر ما، یعنی پیروزی نه شکست، خطرناک‌ترین چیزی که رژیم صهیونیستی با آن روبرو است، این است که در میدان نبرد با کسانی روبرو باشد که چنین اندیشه‌ای دارند.

وی افزود مسیر و پشتوانه مردمی مقاومت ما، این فرهنگ و ایمانی دارد که به لطف این عوامل، پرچم هرگز بر زمین نمی‌افتد و ضعف و سستی هرگز در ما راهی پیدا نخواهد کرد.

وی افزود شهید ابوطالب زمانی که تنها 15 سال داشت به صفوف مقاومت پیوست و همانند دیگر فرماندهان، یک رزمنده عادی بود و رشد و پیشرفت را به سرعت طی کرد و مناصب مهمی را در مقاومت بر عهده گرفت.

دبیر کل حزب‌الله ادامه داد شهید ابوطالب، از جمله اعضای گروهی از کادر حزب‌الله بود که به دفاع از مسلمانان اهل سنت بوسنی هرزوگوین پرداختند و سال‌ها در آن کشور ماندند.

سید حسن نصرالله افزود حاج ابوطالب، با وجودی سختی‌ها، روحیه بالایی داشت، او فردی مبارز، شجاع و باوقار بود، در برابر سختی‌ها تسلیم نمی‌شد، عزم و همت بالایی داشت و به حق، مرد میدان و خطوط مقدم نبرد بود.

وی گفت حاج ابوطالب، فرماندهی میدانی اولی بود که جبهه یاری غزه و مقاومت شجاع آن را باز کرد و در این راه هم به شهادت نائل آمد.

دبیر کل حزب‌الله تأکید کرد جبهه پشتیبان لبنان همچنان به عملیات خود علیه رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد و خسارت‌های مالی و تلفات انسانی و ضربات روحی به دشمن وارد می‌کند، البته در این راه شهدایی را هم تقدیم می‌کند.

روشن‌ترین دلیل تأثیرگذاری جبهه لبنان بر رژیم صهیونیستی

وی تأکید کرد از روشن‌ترین دلایل قدرت تأثیرگذاری جبهه لبنان، دادوفریادی است که از فرماندهان و سران دشمن و شهرک‌نشینان آنها می‌شنویم، اگر آنچه در جبهه جنوب (هم‌مرز شمال فلسطین اشغالی) رخ می‌داد، بدون تأثیر بود، چنین سروصدا و فریادی از آنها نمی‌شنیدیم.

جبهه لبنان بیش از 100 هزار نظامی و کماندوی دشمن را به خود مشغول کرده است

دبیر کل حزب‌الله اظهار داشت از همان آغاز نبرد در جبهه لبنان برای پشتیبانی و حمایت از غزه، امپراتوری رسانه‌ای دشمنان به کم‌اهمیت مشرده دستاوردها و جان‌فشانی‌های جبهه جنوب و دیگر جبهه‌های پشتیبانی از غزه پرداخت.

وی تصریح کرد از نظر فرماندهان و سران دشمن، لبنان بیش از 100 هزار نظامی دشمن و چندین لشکر آنها را به خود مشغول کرده و اگر این جبهه باز نمی‌شد، دشمن معتقد بود که نیروهای کافی برای شکست غزه را در اختیار داشت.

دبیر کل حزب‌الله گفت جبهه لبنان، مانع مشارکت نیروهای دشمن در غزه شد که بخشی از آنها نیروهای کماندویی هستند، زیرا دشمن از ورود مقاومت لبنان به منطقه الجلیل (در شمال فلسطین اشغالی) وحشت دارد که این سناریو در صورت تحول در رویارویی مطرح است.

اشغالگران از افشای تلفات خود در جبهه شمال وحشت دارند

سید حسن نصرالله گفت اشغالگران، تلفات و خسارت‌های خود را در جبهه شمال (فلسطین اشغالی و لبنان) پنهان می‌کنند تا در معرض فشارهای بیشتری قرار نگیرند.

وی افزود جبهه لبنان علاوه بر تضعیف و فرسایش دشمن، ده‌ها هزار شهرک‌نشین دشمن را کوچانده و علاوه بر آن خسارت‌های اقتصادی و گردشگری به دشمن وارد کرده به‌طوری‌که برای اولین یک کمربند امنیتی در شمال فلسطین اشغالی ایجاد شده است.

دبیر کل حزب‌الله تأکید کرد تصویری که دشمن از خود در زمینه نظامی، امنیتی و بازدارندگی ترسیم کرده بود، فروپاشیده و ارتش آن، شکست خورده، خسته و فرسوده شده است.

شکست آمریکا و  انگلیس در مهار جبهه یمن

وی خاطر نشان کرد پس از هشت ماه از نبرد، دشمن (رژیم صهیونیستی) از شکست آمریکا و انگلیس در جلوگیری از عملیات رزمندگان مقاومت یمن علیه کشتی‌هایی که عازم فلسطین اشغالی هستند، سخن می‌گویند و این یک شکست راهبردی برای بزرگ‌ترین ناوگان دریایی در جهان به شمار می‌رود.

سید حسن نصرالله گفت دشمن صهیونیستی به سبب ناتوانی در رویارویی و نبرد در جبهه‌های متعدد، آمریکا و انگلیس را مأمور مقابله با جبهه یمن کرد، جبهه‌ای که شکست واشنگتن و لندن در توقف عملیات یمنی‌ها و ناتوانی دشمن در رویارویی با این جبهه را آشکار کرد.

وی تصریح کرد شاهد نبرد افسانه‌ای در غزه و خسارت‌ها و تلفاتی هستیم که به دشمن با وجود چندین لشکر آن و بمباران غزه وارد شده است، دشمن با وجود محاصره غزه، در پایان دادن به نبرد عاجز بوده و در برابر ایستادگی مقاومت شکست خورده است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد دشمن ادعا می‌کند که 20 گردان حماس را از بین برده و تنها چهار گردان در رفح مانده و برای از بین بردن آنها تلاش می‌کند که این دروغ دشمن، شکنندگی آن را که برای ارائه پیروزی متوهمانه به شهرک‌نشینانش، بی‌تابی از خود نشان می‌دهد.

وی گفت ارتش دشمن اذعان کرده که مقاومت فلسطین، توانسته است در تمام نوار  غزه قدرت خود را بازیابد که این امر، دروغ بودن روایت نتانیاهو را برملا کرد.

تلفات سنگینی به دشمن وارد شده است

سید حسن نصرالله گفت تلفات و خسارت‌های سنگین و راهبردی به دشمن وارد شده است و در نهایت قادر به پنهان کردن آن نخواهد بود، بر  اساس آمارهای رسمی آنها، هشت هزار و 636 نظامی‌شان معلول شده‌اند، تعداد کشته‌ها و مجروحانشان چه قدر خواهد بود؟

وی افزود پیش از شهادت حاج ابوطالب با او دیدار کردم، او جزئیات مفصلی را درباره خطوط مقدم تشریح کرد، دشمن اقدام به تخلیه این اماکن کرد، البته به خاطر ترس از سیطره مقاومت بر آن، این اماکن را به طور کامل تخلیه نکرد.

دبیر کل حزب‌الله گفت دشمن مجبور به تخلیه پایگاه‌های خود و احداث پایگاه‌های جدید در پشت کوه‌ها کرده، البته آنها پهپادهای مقاومت را در محاسبات خود قرار ندادند و به لطف خداوند، هدهد ما (اشاره به پهپاد هدهد که در یک عملیات موفقیت‌آمیز، اطلاعات ارزشمندی را از تأسیسات حساس و مهم نظامی و راهبردی دشمن جمع‌آوری کرد) اطلاعاتی را برای ما آورد، ما دشمن را با «طیور صافات»(اشاره به آیه 41 سوره نور) درهم می‌کوبیم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد در هیچ مرزی، فناوری‌های الکترونیکی و فنی همانند آنچه در مرزهای لبنان و غزه وجود دارد، وجود ندارد، به همین سبب، طی چهار ماه، مقاومت لبنان به کور کردن این نقاط دشمن پرداخت، ما قادریم هر ساعت بخواهیم پایگاه میرون دشمن را درهم بکوبیم.

فراتر از نیاز جبهه، نیرو در اختیار داریم/ رزمندگان ما از 100 هزار نفر فراتر رفته‌اند

وی افزود ما حجم بسیار زیادی از اطلاعات درباره دشمن را در اختیار داریم، آنچه دیروز منتشر شد، تنها چند دقیقه انتخاب شده از حیفاست، در حالی که پهپاد هدهد ساعت‌ها فعالیت شناسایی انجام داد.

سید حسن نصرالله گفت برخی از مقامات دشمن می‌گویند که حزب‌الله، در بندر حیفا جاسوس‌هایی دارد و توانسته این تصاویر را به دست آورد، اما وقتی مقاومت، اطلاعاتی را از شهرهای دوم، سوم و چهارمشان منتشر کند، چه خواهند گفت؟

وی افزود ما فقط تا کنون با بخشی از سلاح‌هایمان جنگیده‌ایم، سلاح جدیدی را به دست آورده‌ایم که به زودی در میدان رونمایی خواهد شد، ما سلاح‌های خود را توسعه بخشیده‌ایم، سلاح‌های جدیدی را در این نبرد به کار گرفته‌ایم، تعداد بسیار زیادی پهپادی که خودمان ساخته‌ایم، در اختیار داریم.

دبیر کل حزب‌الله گفت ما به اندازه کار نیروی انسانی و مشتاق در اختیار داریم، برادران زیادی خواهان پیوستن به جبهه‌ها هستند. فرماندهان جنبش‌های منطقه با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که می‌خواهند رزمنده اعزام کنند، به آنها گفتیم ما به اندازه کافی نیرو در اختیار داریم و حتی برای این نبرد نیروی زیادی در اختیار داریم.

وی افزود ما بیش از 100 هزار رزمنده در اختیار داریم، تعداد نیروهایمان بیشتر از میزان نیاز جبهه است.

دبیر کل حزب‌الله گفت پشتوانه مردمی مقاومت از مهم‌ترین عناصر قدرت در تجربه مقاومت است، محیط استوار و صبور که خانه، پول و معاش خود را در خلال نبرد ایثار کرده است.

تهدیدهای دشمن به جنگ ما را مرعوب خود نخواهد کرد

دبیر کل حزب‌الله گفت تهدید به جنگ از سوی دشمن طی هشت ماه اخیر، ما را مرعوب خود نکره است، برخی از مردم احتمال آن را جدی دانسته‌اند، ما به عنوان مقاومت، خود را برای بدترین روزها آماده کرده‌ایم، دشمن می‌داند چه چیزی انتظارش را می‌کشد و به همین سبب متزلزل است.

دشمن می‌داند تمام فلسطین اشغالی در تیررس موشک‌ها و پهپادهایمان است

سید حسن نصرالله گفت دشمن می‌داند که هیچ مکانی در فلسطین اشغالی از موشک‌ها و پهپادهای ما در امان نیست، ما یک باند اهداف واقعی و بزرگ در اختیار داریم و قدرت رسیدن به این اهداف را داریم کهپایه‌های رژیم اسرائیل را به لرزه در می‌آورد.

وی تصریح کرد دشمن می‌داند که آنچه در دریای مدیترانه نیز انتظارش را می‌کشد، بسیار بزرگ بوده و تمام سواحل فلسطین اشغالی و کشتی‌هایش هم هدف قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به عملیات بزرگ و موفقیت جمهوری اسلامی ایران  علیه رژیم صهیونیستی با عنوان وعده صادق گفت دشمن می‌داند که باید در زمین و دریا و هوا منتظر ما باشد، اگر جنگ بر لبنان تحمیل شود، مقاومت بدون قاعده و ضوابط و بدون هرگونه سقفی خواهد جنگید.

دبیر کل حزب‌الله افزود دشمن و ارباب آمریکایی‌اش می‌دانند که به راه انداختن جنگ علیه لبنان، پیامدهایی برای منطقه به همراه خواهد داشت که آنها باید تحمل کنند.

وی در اشاره به همکاری قبرس با رژیم صهیونیستی گفت فقط یک کلمه خطاب به قبرس می‌گویم که دولت قبرس باید از گشودن فرودگاه‌هایش به روی دشمن برای حمله به لبنان بر حذر باشد، زیرا چنین اقدامی به این معناست که قبرس بخشی از جنگ بوده و ما با این کشور بر اساسی اینکه جزئی از جنگ است، برخورد خواهیم کرد.

سید حسن نصرالله در اشاره به بزرگنمایی تهدیدهای آمریکا و رژیم صهیونیستی از سوی برخی طرف‌ها گفت من باور دارم که آمریکا، برای رژیم صهیونیستی نگران است و دشمن هم باید بترسد، ما همچنان به همبستگی و حمایت خود از  غزه ادامه خواهیم داد.

وی تأکید کرد ما برای تمام احتمالات و سناریوها آماده هستیم، هیچ‌چیزی ما را از انجام‌وظیفه خود بازنخواهد داشت، راه‌حل خیلی ساده است، اینکه جنگ علیه غزه و مردم ما در غزه متوقف شود.

دبیر کل حزب‌الله گفت به خانواده‌های شهدا، آوارگان و این مردم استوار و صبور می‌گویم که این نبرد، آینده منطقه را ترسیم خواهد کرد، این شریف‌ترین نبرد از سال 1948 است و  این جبهه با گام‌های پرتوان و قدرتمند به‌سوی پیروزی در حال حرکت است و سران دشمن با حمایت خود، به‌سوی زوال و نابودی پیش می‌روند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته