دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 خرداد 1403 - 10:40

انگلیس از غرق شدن کشتی «تیوتر» در دریای سرخ خبر داد

انگلیس از غرق شدن کشتی «تیوتر» در دریای سرخ خبر داد
سازمان امنیت تجارت دریایی انگلیس از غرق شدن یک کشتی تجاری در دریای سرخ خبر داد.
کد خبر : 917864

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، سازمان امنیت تجارت دریایی انگلیس از غرق کشتی «توتور» خبر  داد که ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) در ۶۶ مایلی بندر الحدیده هدف قرار گرفته بود.

در همین رابطه برخی منابع خبری گزارش دادند که در محل غرق این کشتی تجاری در دریای سرخ یک لکه نفتی نیز دیده می‌شود.

پیش‌تر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن تائید حمله به کشتی توتور از غرق شدن قریب الوقوع آن خبر داده بود.

 نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف گرفتند.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و شناورهای متعلق به نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ هدف قرار دهند.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی، علیه مواضع نیروهای یمنی حملاتی را انجام داده‌اند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف این عملیات صرفاً دفاعی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته