دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 خرداد 1403 - 09:10

اعلام رسمی المپیکی شدن نوشاد عالمیان از سوی فدراسیون جهانی

اعلام رسمی المپیکی شدن نوشاد عالمیان از سوی فدراسیون جهانی
طبق اعلام فدراسیون جهانی تنیس روی میز، نوشاد عالمیان از طریق رنکینگ جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کرد و ایران با سه سهمیه در مهمترین رویداد ورزشی دنیا حاضر خواهد بود.
کد خبر : 917829

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سایت فدراسیون جهانی تنیس روی میز ITTF اسامی نهایی بازیکنان حاضر در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را منتشر کرد و نوشاد عالمیان کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز کشورمان با کسب ۵۱۱ امتیاز و قرار گرفتن در رده ۵۲ برترین پینگ پنگ بازان دنیا جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کرد.

در مجموع ۶۶ بازیکن در بخش انفرادی رقابت های المپیک حضور خواهند داشت که ۱۲ بازیکن از طریق رنکینگ جواز حضور در رقابت ها را بدست آوردند و نوشاد عالمیان به عنوان سومین پینگ پنگ باز دنیا در این فهرست که توانسته از طریق رنکینگ کسب سهمیه نماید مسافر پاریس شد.

نوشاد عالمیان سومین تجربه ی حضور در المپیک را پشت سر خواهد گذاشت و پیش از این در المپیک ۲۰۱۲ لندن و المپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوان نماینده تنیس روی میز ایران در معتبرترین رویداد ورزشی دنیا حاضر بوده است.

نیما و نوشاد عالمیان در بخش آقایان و ندا شهسواری در بخش بانوان سه نماینده پینگ پنگ ایران در المپیک خواهند بود و هر سه بازیکن سومین حضور خود در رقابت های المپیک را تجربه خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته