دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

ویزیت بیش از ۶ هزار حاجی ایرانی در عربستان/ ۱۱ زائر فوت شدند

ویزیت بیش از ۶ هزار حاجی ایرانی در عربستان  ۱۱ زائر فوت شدند
مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اعلام اینکه تاکنون ۶ هزار ۴۲۵ نفر از حجاج ایرانی در مطب‌های این سازمان ویزیت شده‌اند، گفت: در این مدت ۵ هزار ۲۹۰ نفر نیز در درمانگاه‌های هلال احمر مورد ویزیت پزشکان قرار گرفتند.
کد خبر : 917664

سيد‌علي مرعشی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سلامت آنا با بیان اینکه تاکنون ۶ هزار ۴۲۵ نفر از حجاج ایرانی در مطب‌های سازمان هلال احمر ویزیت شده‌اند، اظهار کرد: در این مدت ۵ هزار ۲۹۰ نفر نیز در درمانگاه‌های هلال احمر مورد ویزیت پزشکان قرار گرفته‌اند.

وی تشریح کرد: برای ۱۱ هزار و ۷۱۵ نفر از حجاج نسخه دارویی تجویز شده است، همچنین ۳ هزار ۱۶۳ نفر از خدمت تزریقات استفاده کرده‌اند که ۷۸۱ نفر از بیماران با سرم تراپی درمان شده‌اند.

مرعشی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار خدمت  در روز عید قربان که گرم‌ترین روز کشورعربستان تا به امروز بود، به حجاج ایرانی ارائه شده است، گفت: بیمارستان‌های صحرایی هلال احمر از بخش‌های آزمایشگاه، سونوگرافی، مددکاری و کمک به گمشدگان و بخش ‌ویژه زنان برخوردار است و امسال از محلول‌های پیشگیری از گرمازدگی استفاده شد که توانستیم خیلی از مراجعان را سرپایی درمان کنیم.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز با اشاره به این که کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمات به حجاج‌ هستند، گفت: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کردند.

وی ادامه داد: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می‌روند و آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستند. تاکنون متاسفانه ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم اما به طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

کولیوند با بیان این که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، هماهنگی و برنامه ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه ریزی‌ها یک دستگاه هلی‌کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

بنابر اعلام جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: در مجموع همراهی هلال‌احمر عربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آن‌ها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته