دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
یک مقام سازمان غذا و دارو:

تبلیغات دارو و مکمل‌های آن در ماهواره را نشانه غیرمجاز بودن بدانید

تبلیغات دارو و مکمل‌های آن در ماهواره را نشانه غیرمجاز بودن بدانید
مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: هر نوع تبلیغ به مصرف فرآورده مکمل در شبکه‌های ماهواره‌ای و  مجازی ممنوع است، بنابراین مردم در صورت مشاهده تبلیغ یک داروی گیاهی و مکمل در آنها، آن را نشانه غیرمجاز بودن تلقی کنند.
کد خبر : 917626

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا رستمی، مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: تبلیغ مصرف دارو و فرآورده مکمل در شبکه‌های ماهواره‌ای و  مجازی ممنوع است و در صورت مشاهده و وصول گزارش‌های میدانی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

وی افزود: داروهای طبیعی سنتی و مکمل معتبر صرفا در داروخانه های مجاز سراسر قابل عرضه است.

مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل تصریح کرد: فرآورده‌های مکمل هم مانند سایر فرآورده های دارویی برچسب اصالت و کد ۱۶رقمی دارند که در سامانه تی‌تک (www.ttac.ir) قابل ثبت یا از نرم‌افزار تلفن همراه (موجود در سامانه تی‌تک) و یا ارسال کد ۱۶ رقمی را به شماره پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ قابل رصد و استعلام است. 

وی درمورد نحوه ثبت شکایت درخصوص محصولات غیرمجاز توضیح داد: سازمان غذا و دارو از طریق میزهای پیش خوان  طراحی شده و قابل دسترس در تارنمای سازمان غذا و دارو در هر لحظه آمادگی ثبت و پاسخگویی به شکایات واصل در این حوزه را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته