دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دریاباری خبر داد؛

رشد ۴۵.۶ درصدی کشف مراکز درمانی متخلف/ تعطیلی ۵۷۶۰ مرکز غیرمجاز

رشد ۴۵.۶ درصدی کشف مراکز درمانی متخلف  تعطیلی ۵۷۶۰ مرکز غیرمجاز
رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، از اعتباربخشی مراکز محدود جراحی برای اولین بار در دولت سیزدهم خبر داد.
کد خبر : 917572

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدهاشم دریاباری، در اجلاس معاونان درمان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت، گفت: با توجه به کیفیت بسیار نازل مراکز محدود جراحی نسبت به بیمارستان‌ها، اعتباربخشی این مراکز از این پس به صورت جدی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۶ درصد بیمارستان‌های کشور درجه یک هستند، افزود: در اعتبار بخشی مراکز جراحی محدود، این مراکز مانند بیمارستان‌ها به درجات یک تا چهار تقسیم بندی می‌شوند.

رئیس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از آغاز دور ششم اعتباربخشی بیمارستان‌ها از ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ خبر داد و بیان داشت: در سال گذشته بیش از ۱۵۴ هزار بازدید نظارتی از مراکز درمانی کشور انجام شد که از رشد ۱۵.۵ درصدی نسبت به قبل برخوردار است.

دریاباری اضافه کرد: در این بازدیدها ۹ هزار و ۵۴۹ مرکز متخلف به مراجع قانونی و قضائی معرفی شدند که نسبت به گذشته از رشد ۴۵.۶ درصدی برخوردار بود و ۵ هزار و ۷۶۰ مرکز غیرمجاز نیز تعطیل شدند که نسبت به گذشته از رشد ۴۲.۵۲ درصدی برخوردار است.

وی از افزایش تعداد بیمارستان‌های دارای مجوز گردشگری سلامت از ۱۳۰ به ۲۸۶ بیمارستان خبر داد و گفت: تاکنون ۵ دوره مقدماتی و پیشرفته آموزش مهارتی گردشگری سلامت برگزار شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته