دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در سیزدهمین جلسه پاتوق فیلم کوتاه بررسی می‌شود؛

فیلم‌هایی برگرفته از واقعیت تا هیجان دختری در باغ وحش

فیلم‌هایی برگرفته از واقعیت تا هیجان دختری در باغ وحش
امیر قادری، روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی، در سیزدهمین جلسه از فصل نهم پاتوق فیلم کوتاه به بررسی چهار فیلم کوتاه «نیمکت»، «از کار افتاده»، «رخ پوش»، «باغ وحش» خواهد پرداخت.
کد خبر : 917364

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، دوازدهمین جلسه از نهمین فصل پاتوق فیلم کوتاه، امروز یک‌شنبه ۲۷ خرداد‌ماه ۱۴۰۳ با نمایش ۴ فیلم کوتاه در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود.

در این جلسه از فصل نهم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های کوتاه «نیمکت» به کارگردانی بهروز شمشیری، «از کار افتاده» به کارگردانی سید حمید کرمانی، «رخ پوش» به کارگردانی مسعود دهنوی، «باغ وحش» به کارگردانی نفیسه زارع روی پرده خواهند رفت.

امیر قادری، روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی کارشناس این جلسه از پاتوق فیلم کوتاه خواهد بود که پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

محمد صابری، به عنوان مجری‌کارشناس برنامه حضور خواهد داشت.

«باغ وحش» اثری است به‌کارگردانی و نویسندگی نفیسه زارع و تهیه‌کنندگی کاوه مظاهری و سورنا اکباتانی که در جشنواره بین‌المللی فیلم پکن (BISFF)، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دیاربکر ترکیه و جشنواره فیلم زنان ارمنستان (KIN) نیز حضور داشته است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «میان حیوان‌های باغ‌وحش، رعنا به‌دنبال گوزنی‌ست که در خواب دیده، و مادرش به‌دنبال فرصتی تا خبر مهمی را به او بگوید.»


«نیمکت» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهروز شمشیری و محصول انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تبریز در قالب داستانی بر اساس یک تجربه واقعی، روایت شخصی به نام صابر است که در تدارک کادو برای روز معلم است اما…


«از کار افتاده» به نویسندگی و کارگردانی سید حمید کرمانی در این بسته قرار دارد. در روایت این فیلم حسین از بیماری صرع رنج می‌برد؛ خانواده‌اش تصمیم گرفته‌اند تا از طریق بیمه تأمین اجتماعی از کارافتادگی بگیرند…


«رخ پوش» ساخته مسعود دهنوی و تهیه کنندگی بابک پاک جامعه و مسعود دهنوی داستانی برگرفته از واقعیت‌های جنگ تحمیلی ۸ ساله است. این فیلم مردان و زنانی را به تصویر می‌کشد که قهرمانان واقعی جنگ بودند.


سیزدهمین جلسه فصل نهم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز – پخش رویش، امروز یک‌شنبه ۲۷ خرداد‌ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۵ در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.


خواهش‌مندیم مخاطبانی که در هفته‌های گذشته پاتوق فیلم کوتاه تهران حضور داشته‌اند، حتما کارت عضویت باشگاه مخاطبان (پاتوق فیلم کوتاه) را همراه خود داشته باشند.

حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته