دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
میلاد امینی در جلسه عمومی شورای عالی استان‌ها:

شورا‌ها سفیران بازآفرینی شهری در بهسازی بافت فرسوده هستند

شورا‌ها سفیران بازآفرینی شهری در بهسازی بافت فرسوده هستند
رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: شوراها سفیران بازآفرینی شهری در بهسازی بافت فرسوده هستند.
کد خبر : 916886

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، میلاد امینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در بسیت و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، ضمن گرامیداشت یاد شهدای خدمت گفت: آیت الله رئیسی پیش و پس از ریاست جمهوری مدافع سرسخت جامعه شورایی و مدیریت شهری بود.

وی افزود: حضور در پارلمان شورای عالی استان‌ها افتخاری است که نصیب بنده شد تا بتوانیم در خصوص مسائل مهمی که در شهر‌های ایران وجود دارد صحبت کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: اساسا محرومیت زدایی و عدالت گستری در خصوص بافت‌های فرسوده در قوانین بالادستی وجود دارد.

امینی اظهار کرد: بافت فرسوده ۲۰درصد از مساحت سطح شهر‌ها و ۳۰ درصد از جمعیت کشور یعنی معادل ۱۶۷ هزار هکتار و ۲۵‌میلیون نفر را شامل می‌شود و در سه بخش بافت‌های فرسوده، بافت‌های تاریخی و سکونتگاه‌های غیر رسمی تقسیم بندی می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران تأکید کرد: از این میان ۴۶ درصد از این سطح که شامل ۱۰ میلیون نفر است در شرایط بحرانی قرار دارد و باید به سرعت مورد بازآفرینی قرار گیرد.

وی افزود: ظرفیت‌های خوبی در قانون اساسی برای شورای عالی استان‌ها دیده شده است که اصل ۱۰۰ قانون اساسی مهمترین این اصول است. در بند ۵ قانون شورا‌ها نیز همین مسئولیت‌ها برای شورا‌ها دیده است.

امینی ادامه داد: ظرفیت‌های شورا در بخش بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده زیاد است و دولت به تنهایی توان بازآفرینی شهری را ندارد؛ بنابراین همکاری مدیریت شهری می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: شهرداری‌ها به عنوان شرکای راهبردی دولت و وزارت راه و شهرسازی شناخته می‌شوند و شورا‌ها سفیران بازآفرینی شهری محسوب می‌شوند.

امینی تأکید کرد: امیدواریم با تدبیر ریاست محترم و همکاری نمایندگان شورای عالی استان‌ها آغازگر راهی پر خیر و برکت برای شهر‌های ایران باشیم و بتوانیم با همکاری هم بافت‌های فرسوده کشور را تا حد خوبی بازسازی و بهسازی کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها: بافت فرسوده
ارسال نظر
هلدینگ شایسته