دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
زالی تاکید کرد؛

فعالیت موثر مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه در درمان سرطان‌های دستگاه ادراری

فعالیت موثر مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه در درمان سرطان‌های دستگاه ادراری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت‌های مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری را در راستای انجام پژوهش‌های کاربردی در زمینه تشخیص و درمان سرطان‌های دستگاه ادراری بسیار موثر توصیف کرد.
کد خبر : 915028

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، نهمین جلسه شورای عالی مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری، صبح امروز یکشنبه در مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری اداری با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه با اشاره به فعالیت‌های مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری اظهار کرد: اقدامات و فعالیت‌های این مرکز بصورت یکپارجه و هدفمند انجام می‌شود.

وی تلاش‌های مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری اداری دانشگاه و مشخصا فعالیت‌های این مرکز در راستای انجام پژوهش‌های کاربردی در زمینه تشخیص و درمان موثر برای سرطان‌های دستگاه ادراری ارزشمند توصیف کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرای سیاست‌هایی با هدف ارتقا و توسعه بخش ایمونولوژی و هوش مصنوعی را برای مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری اداری ضروری عنوان کرد.

زالی اجرای راهکار‌هایی با هدف تبدیل این مرکز به پژوهشکده را با هدف ارتقای سطح علمی دانشگاه خواستار شد.

در ادامه افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در زمینه‌های فناوری از جمله تولید دارو گفت: در نظام امتیاز بندی سایماگو ارولوژی در سال ۲۰۲۴ رتبه اول کشور را دارد که در سایه زحمات اساتید محترم این رشته بوده است.

وی نسبت به حمایت‌های بیشتر در زمینه تحقیقات و حمایت از مجله اعلام آمادگی کرد.

عباس بصیری رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری نیز در این نشست گزارشی از اهم فعالیت‌های مرکز ارایه داد و افزود: این مرکز به عنوان اولین و برترین مرکز تحقیقات در زمینه بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری در سطح کشور خدمات درخشانی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز به عنوان یکی از برترین مراکز مستقل بالینی علمی، خدمات درخشانی در کارنامه خود ثبت کرده ادامه داد: فعالیت‌های مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادارای در راستای تحقیقات و اولویت‌های پژوهشی دانشگاه و کسور انجام شده است.

بصیری ادامه داد: مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری در زمینه سنگ و اندویورولوژی ضمن تهیه گاید‌لاین‌های علمی کلینیک پیشگیری از سنگ‌های ادراری را راه اندازی کرده و در حال توسعه این دانش به سایر استان‌هاست، همچنین آزمایش جنس سنگ به روش FTIR نیز در این مرکز انجام می‌شود.

جلسه شورای عالی مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری با حضور علیرضا زالی رییس دانشگاه، افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، عباس بصیری رییس مرکز، ناصر سیم فروش استاد پیشکسوت دانشگاه و جمعی از مسئولان ۱۳ خرداد ماه برگزار شد.

مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری در زمینه سرطان مثانه و پروستات با استفاده از دارو‌های ترکیبی به صورت هوشمند انجام تحقیقات کاربردی را در دستور کار دارد.

برنامه ثبت نظام سلامت در حیطه بیماری‌های سنگ و سرطان‌های دستگاه ادراری از مهمترین فعالیت‌های این مرکز است.

مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری با دراختیار داشتن آزمایشگاه سلولی ملکولی در کنار مهندسی بافت جهت تولید حالب و مثانه در صدد است که با تولید محصولات جدید به سمت فناوری گام‌های بلندی بردارد.

در ادامه این نشست با توجه به اکثریت آرا عباس بصیری به عنوان رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادرای، میر داود عمرانی نیز به عنوان رئیس مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی در دستگاه تناسلی ادراری و محسن نفر در سمت رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های مزمن کلیه و پیوند ابقا شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته