دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تازه‌ترین آمار خدمات پزشکی ارائه‌شده به حجاج ایرانی

تازه‌ترین آمار خدمات پزشکی ارائه‌شده به حجاج ایرانی
در جدیدترین آمار مرکز پزشکی حج و زیارت آمار روزانه و کلی خدمات این مرکز در زمینه‌های ویزیت، مددکاری، خدمات پرستاری و پاراکلینیکی ارائه شده که بر اساس آن زائران ایرانی سرزمین وحی نزدیک به 100 هزار مورد خدمات دریافت کردند.
کد خبر : 914831

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان تازه‌ترین آمار خدمات پزشکی ارائه شده به ضیوف الرحمان اظهار کرد: از شروع عملیات درمانی و بهداشتی هلال‌احمر در حج تمتع امسال، به ترتیب در دو شهر مکه و مدینه بیش از 76500 و 22800 خدمت به زائران ایرانی ارائه شده است.

به گفته وی، در این مدت  2144 ویزیت تخصصی، 222 مورد بستری، 3167 مورد خدمات پاراکلینیک، 21207 مورد خدمات پرستاری، 1818 مورد خدمات مددکاری و انتقال و 12785 مورد خدمات ویزیت در مطب‌ها بوده است. درحال حاضر 8 زائر در بیمارستان هلال‌احمر و 11 زائر در بیمارستان های مکه و مدینه بستری هستند.

مرعشی با توجه به افزایش تعداد زائران کشورمان در سرزمین وحی، مراکز درمانی هلال‌احمر شامل بیمارستان، درمانگاه و مطب پزشکان در مکه و مدینه گفت: ارائه هرچه بهتر خدمت درمانی به ضیوف الرحمان را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌اند ویک مرکز درمانی مجهز و ۲ درمانگاه شبانه‌روزی در ۳ هتل مدینه و همچنین یک بیمارستان و ۵ درمانگاه شبانه‌روزی در مکه به همراه فعالیت مطب های پزشکی درهتل‌های محل اقامت زائران ایرانی از ۸ ساعت تا ۲۴ ساعت براساس تعداد زائران مقیم در هتل‌ها ادامه دارد.

وی وضعیت سلامت زائران ایرانی را دارای ثبات توصیف کرد و ادامه داد: 14 زائر نیز در اورژانس بیمارستان‌های عربستان در دو شهر مکه و مدینه بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته