دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مشخص شد

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مشخص شد
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی خبر داد.
کد خبر : 914441

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مهدی نوروز شمسی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گفت: آزمون کارشناسی ارشد امسال در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ در چهار مرحله صبح و عصر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان امسال در ۸۹ رشته مختلف به رقابت خواهند پرداخت، تصریح کرد: امسال در ۳۴ حوزه در سراسر کشور آزمون برگزار می‌شود که از این تعداد ۳۱ حوزه در شهرستان‌ها و سه حوزه در شهر تهران مستقر هستند.

رئیس مرکز سنجش آموزش، همچنین از ثبت نام ۵۸ هزارو ۶۲۹ داوطلب در آزمون امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۲ هزار و ۳۱۵ نفر خانم و ۱۶ هزار و ۳۱۴ داوطلب آقا هستند.

نوروز شمسی، با بیان اینکه "پس از برگزاری آزمون، کلید و پاسخنامه سوالات از روز یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ در دسترس قرار خواهد گرفت" یادآور شد: همزمان افراد می‌تواند از روز ۱۳ تا ۱۸ خرداد اعتراضات خود را ثبت کنند.

وی زمان اعلام نتایج اولیه آزمون را در نیمه دوم تیرماه خواند و گفت: نتایج اولیه حاوی رتبه و نمره خواهد بود. همچنین انتخاب رشته محل نیز همزمان با اعلام نتایج امکان پذیر خواهد بود.

رئیس مرکز سنجش آموزش، در پایان افزود: کارنامه نهایی آزمون نیز در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد و از اوایل مهر ۱۴۰۳ برگزیدگان می‌توانند دوره آموزشی خود را شروع کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته