دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دولت معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی را می‌پذیرد

دولت معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی را می‌پذیرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های بزرگ را می‌پذیرد.
کد خبر : 914211

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، داود منظور در نامه‌ای به قائم مقام شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های بزرگ را می‌پذیرد.

متن نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:

با عنایت به تصویب طرح «اصلاح تبصره‌های ۶ و ۱۳ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در تاریخ ۱۴۰۳.۰۲.۲۶ توسط مجلس شورای اسلامی، به استحضار می‌رساند این طرح با هماهنگی دولت تهیه شده است و طبعاً دولت بار مالی آن را می‌پذیرد.

معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری حذف نمی‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ را تصویب کردند که بر اساس آن معافیت‌های قانونی شرکت‌های بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی‌شود.

متن اصلاح شده بند س تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

مجموع معافیت‌ها، نرخ صفر مالیاتی، کاهش نرخ مالیاتی و سایر مشوق‌های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی از محل مجموع درآمد‌های حاصل شده برای عملکرد سال جاری کلیه مودیان به استثنای معافیت‌های دارای سقف زمانی مشخص موارد مندرج در مواد ۲، ۸۱، ۱۳۹، ۱۴۱، ١۴٣، ۱۴۳ مکرر و و ۲۸۰ و ۱۴۵ قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی مصوب ١٣٩۴/٠۴/٣١، قانون توسعه ابزار‌ها و نهاد‌های مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها و قانون جهش تولید دانش بنیان برای اشخاص حقوقی تا ۷۵۰ میلیارد تومان و برای اشخاص حقیقی تا ۷۵ میلیارد تومان درآمد مشمول مالیات (سود خالص) قابل اعمال است.

۲- بند (ن) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برای عملکرد سال ١۴۰۲ تنفیذ می‌شود.

۳- حکم این بند از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح این مصوبه گفت: این مصوبه شامل معافیت‌های شرکت‌های بورسی می‌شود؛ بر این اساس تمامی معافیت‌های مالیاتی مقرر در قوانین برای شرکت‌های بورسی، صندوق‌های سرمایه گذاری، سود سپرده‌های بانکی و تمامی فعالیت‌های بازار سرمایه به قوت خود باقی می‌ماند و در سال ۱۴۰۳ حذف نمی‌شود.

بناباین و بر اساس اعلام داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، با موافقت دولت، معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی‌شود.

نامه

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته