دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 خرداد 1403 - 14:54
در جلسه کارگروه اقتصادی دولت مطرح شد؛

برخورداری کشور از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا

برخورداری کشور از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا
معاون وزیر جهاد کشاورزی ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور را در بالاترین سطح اعلام کرد و با بیان اینکه بازارِ نهاده‌های دامی اشباع است از عرضه آن با بهای پایین‌تر از قیمت مصوب و به شکل مدت‌دار به تولیدکنندگان خبر داد.
کد خبر : 914018

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا در جلسه صبح امروز سه‌شنبه کارگروه اقتصادی دولت که به ریاست سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور و نهاده‌های دامی موجود در بنادر و لنگرگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: علاوه بر کالا‌هایی که در مسیر ورود به کشور هستند، نهاده‌های دامی موجود در کشور نیز در سطحی است که نیاز مصرف بیش از ۶ ماه کشور را تامین می‌کند.

خانی با بیان اینکه بازارِ نهاده‌های دامی بسیار اشباع است و قیمت‌های معاملاتی پایین‌تر از قیمت مصوب و به صورت مدت‌دار در اختیار تولیدکنندگان محصولات پروتئینی قرار می‌گیرد، افزود: در حال حاضر شرایط برای تولیدکنندگان در بهترین وضعیت سال‌های اخیر قرار دارد.

معاون بازرگانی وزارت جهادکشاورزی همچنین با خوب توصیف کردن وضع ذخایر راهبردی کالا‌های اساسی از جمله شکر، روغن، برنج و گندم، اظهار داشت: با توجه به موجودی و ذخایر کالا‌های اساسی، اقدامات لازم برای تامین پایدار و باثبات نیاز‌های بازار در ماه‌های آینده انجام شده و علاوه بر وضعیت مطلوب تولید در داخل که بخش قابل توجهی از نیاز‌ها را تامین می‌کند، پیش‌بینی‌های لازم در خصوص جلوگیری از بروز کسری در بازار صورت گرفته و جریان واردات با حجم مکفی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر کمترین زمان ماندگاری کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی در بنادر را نسبت به سال‌های گذشته داریم و بخش اعظم کشتی‌های ورودی بلافاصله پهلودهی شده و تخلیه کالا با جریان منظم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته