دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 ارديبهشت 1403 - 13:08

اسبقیان: هدف هیئت دولت ممانعت از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نیست/ هیچ مشکلی با تاج نداریم

اسبقیان: هدف هیئت دولت ممانعت از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نیست  هیچ مشکلی با تاج نداریم
معاون وزیر ورزش گفت: در جایی که خط قرمز رعایت نمی‌شود، باید کمک کنیم مسائل به صورت شایسته حل شود.
کد خبر : 909937

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید محمد شروین اسبقیان درباره مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران، اظهار کرد: خدا را شاکر هستم در طی ۲ سال گذشته مراسم تجلیل از قهرمانان با حضور رئیس جمهور و حمایت ویژه وزیر برگزار شد. مراسم تکریم از قهرمانان سال ۱۴۰۲ که در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی مدال کسب کردند امروز برگزار شد.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش افزود: در سالی که به المپیک و پارالمپیک منتهی است این اقدام می‌تواند در قهرمانان برای افتخارآفرینی باعث انگیزه شود. به نظرم بهترین موقع بود چون ورزشکاران در اردو به سر می‌برند و همین برای استمرار پیروزی‌ها استمراربخش خواهد بود.

وی درباره اتفاقات لیگ برتر فوتبال و دستور وزیر برای رسیدگی به حاشیه‌ها، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم کرامت زنان باید حفظ شود و برای اینکه خدشه‌دار نشود، وزیر ورزش به تاج دستور داد این اتفاقات بررسی شود. به معاون قهرمانی هم دستور ویژه داد تا حصول نتیجه این موضوع مهم فرهنگی پیگیری شود. یک جلسه با تاج داشتیم و این هفته هم جلساتی خواهیم داشت‌. قطعا تصمیماتی در این خصوص باید گرفته شود. دغدغه‌های فرهنگی را باید همواره مدیران، مربیان، هواداران و ... داشته باشند چرا که انقلاب ما فرهنگی است و الزام دارد موضوعات فرهنگی را براساس آموزه‌های دینی مورد توجه قرار دهد.

معاون وزیر ورزش در ادامه درباره اینکه گفته شده شاید شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها نباشیم، خاطرنشان کرد: دولت توجهات ویژه‌ای به زنان دارد و با مصوباتی که هیئت دولت داشته هدف این نیست اما باید هم زیرساخت‌ها آماده شود و هم همه عوامل دغدغه‌های فرهنگی را مورد توجه قرار دهند. در جایی که خط قرمز رعایت نمی‌شود، باید کمک کنیم مسائل به صورت شایسته حل شود و کرامت انسانی مورد توجه قرار بگیرد.

اسبقیان در پاسخ به این سوال که اهالی فوتبال نگران تامین VAR هستند و تعامل بین شرکت توسعه و فدراسیون فوتبال نیست، افزود: تعامل خوبی است و ما هیچ مشکلی با تاج نداریم. وزارت ورزش، شرکت توسعه با همه فدراسیون‌ها تعامل خوبی دارند و ما در این خصوص نگرانی نداریم. این مسائل با جلسات حل خواهد شد.

وی در ادامه درباره برگزاری ‌انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، گفت: ما ۱۷ فدراسیون به صورت سرپرست داشتیم که انتخابات ۱۰ فدراسیون برگزار شد. ۷ فدراسیون مانده‌اند که تا مردادماه انتخابات همه برگزار می‌شود البته تا دهه اول خرداد ۵ فدراسیون تعیین تکلیف خواهند شد.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این فدراسیون‌ها، خاطرنشان کرد: انتخابات ژیمناستیک، انجمن‌های رزمی، شطرنج، ووشو برگزار خواهد شد تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نخواهیم داشت. تلاش این است تا المپیک انتخابات تمامی فدراسیون‌ها برگزار شود.

اسبقیان همچنین درباره پاداش مدال‌آوران المپیک، گفت: در روزهای آینده با جلساتی که با وزیر ورزش خواهیم داشت، پاداش اعلام می‌شود. تلاش این است که این مراسم را برگزار کنیم که انجام شد و بعد برای تعیین پاداش برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته