دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 ارديبهشت 1403 - 11:57

نفر چهارم تنیس روی میز جهان برابر نوشاد عالمیان زانو زد

نفر چهارم تنیس روی میز جهان برابر نوشاد عالمیان زانو زد
نوشاد عالمیان در یک بازی نزدیک و پایاپای حریف قدرتمند و عنوان دار چینی را مغلوب کرد و به جمع ۱۶ بازیکن برتر گرند اسمش عربستان صعود کرد.
کد خبر : 909668

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، نخستین بازی مرحله ۱/۱۶ پایانی مسابقات تنیس روی میز اسمش عربستان با مصاف نوشاد عالمیان نفر ۶۸ دنیا از کشورمان در مقابل لیانگ جینگ کون از چین دارنده رتبه چهارم دنیا آغاز شد.

گیم نخست این بازی بسیار نزدیک پیش رفت و در حالی که ملی پوش ارزنده پینگ پنگ کشورمان این شانس را داشت که در گیم نخست پیروز میدان شود، بازی را با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ به حریف خود واگذار کرد.

در گیم دوم این مسابقه، نابغه پینگ پنگ کشورمان از همان ابتدا نبض بازی را در اختیار گرفت و با اقتدار ۱۱ بر ۶ پیروز شد و کار به تساوی کشیده شد.

گیم سوم این بازی در حالی با نتیجه ۱۱ بر ۸ به سود حریف چینی به پایان رسید که نوشاد از همان ابتدای این گیم از این حریف قدرتمند پیش بود و ۸ بر ۶ بازی را در اختیار داشت اما در نهایت گیم سوم را واگذار کرد.

در گیم چهارم این بازی بازهم عالمیان در تمامی لحظات از حریف سرشناس چینی پیش بود و توانست با حساب ۱۱ بر ۹ گیم را به سود خود به پایان برساند تا کار به گیم سرنوشت ساز پنجم برسد.

در گیم پنجم ، نوشاد از ابتدا بازی را در دست گرفت و در حالی که ۳ بر صفر از حریف خود پیش افتاده بود ، مربی چین وقت استراحت گرفت ، اما این وقت استراحت نیز نتوانست جلوی امتیاز گرفتن نوشاد را بگیرد وبازی ۷ بر ۱ به سود نوشاد در گیم پنجم ادامه پیدا کرد تا اینکه با اقتدار ۱۱ بر ۵ این گیم به سود نوشاد عالمیان خاتمه یافت تا در مجموع ۳ بر ۲ به جمع ۱۶ بازیکن برتر اسمش عربستان صعود کند.

نوشاد در مرحله ۱/۸ پایانی با برنده دیدار لین شیندنگ دارنده رنکینگ ۱۵ جهان از چین و راون فیلاس دارنده رنکینگ ۷۴ جهان از آلمان مسابقه خواهد داد.

هدایت پینگ پنگ باز کشورمان در مسابقات اسمش عربستان برعهده جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز کشورمان است.

مسابقات تنیس روی میز گرند اسمش عربستان از ۱۲ تا ۲۱ اردیبهشت ماه به میزبانی ریاض با حضور بزرگان پینگ پنگ دنیا در جریان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته