دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 ارديبهشت 1403 - 17:40

الجزیره: بستن دفتر ما برای سرپوش گذاشتن بر جنایات صهیونیست است/ ادامه می‌دهیم+ فیلم

الجزیره: بستن دفتر ما برای سرپوش گذاشتن بر جنایات صهیونیست است  ادامه می‌دهیم+ فیلم
شبکه الجزیره با صدور بیانیه‌ای در واکنش به بستن دفتر این شبکه در فلسطین اشغالی نوشت: سرکوب مطبوعات آزاد توسط اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود با کشتن و دستگیری خبرنگاران، ما را از انجام وظیفه بازنداشت.
کد خبر : 909564

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، شبکه الجزیره با صدور بیانیه‌ای در واکنش به بسته شدن دفاترش در سرزمین‌های اشغالی توسط اشغالگران صهیونیستی نوشت: دولت نتانیاهو در اقدامی که عمدا گمراه کننده و تهمت آمیز بود، تصمیم گرفت دستور تعطیلی دفاتر الجزیره در اسرائیل را تصویب کند.

این شبکه با بیان اینکه دولت اشغالگر دفاتر الجزیره را در روز جهانی آزادی مطبوعات تعطیل کرد، طعنه آمیز است، افزود: ما این اقدام جنایتکارانه اسرائیل را که حق جامعه بشری را برای دسترسی به اطلاعات را نقض می‌کند، محکوم می‌کنیم و بر حق خود برای ادامه ارائه خدمات به عموم مردم در سراسر جهان که توسط کنوانسیون‌های بین المللی تضمین شده است تاکید می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: سرکوب مطبوعات آزاد توسط اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود با کشتن و دستگیری خبرنگاران، ما را از انجام وظیفه بازنداشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: بیش از ۱۴۰ خبرنگار فلسطینی از آغاز جنگ غزه در راه حق به شهادت رسیده اند. ما مجدداً ادعا‌های نادرست اسرائیل در مورد نقض چارچوب‌های حرفه‌ای حاکم بر کار رسانه‌ای را قاطعانه رد کرده و تعهد قاطع خود را به ارزش‌های مندرج در منشور افتخار حرفه‌ای خود تایید می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: از رسانه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری می‌خواهیم حملات مکرر مقامات اسرائیلی به مطبوعات و خبرنگاران را محکوم کنند. ما تاکید می‌کنیم که تمام ابزار‌ها را در برابر سازمان‌های بین المللی و قانونی برای محافظت از حقوق و خدمه خود به کار خواهیم گرفت.

در انتهای این بیانیه همچنین تأکید شده است: برای اطلاع عموم از تمامی اخبار از همه ابزار‌ها در سازمان‌های بین المللی و قانونی استفاده خواهیم کرد.

این در حالیست که پلیس اسرائیل ویدئویی را ازفتر شبکه خبری الجزیره قطر در تل‌آویو به اشتراک گذاشته است: 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته