دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

یاوری: دانش‌آموزان در نمایشگاه پژوهشی سمپاد ظرفیت نهفته خود را آشکار می‌کنند

یاوری: دانش‌آموزان در نمایشگاه پژوهشی سمپاد ظرفیت نهفته خود را آشکار می‌کنند
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سمپاد گفت: دانش‌آموزان توانمندی‌ها و دستاورد‌های پژوهشی خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند و ظرفیت نهفته خود را آشکار می‌کنند.
کد خبر : 909440

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در یک نشست خبری با موضوع دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سمپاد که امروز در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد شبکه‌ای از ارتباط انسانی بین دانش‌آموزان سمپاد در دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش سمپاد مدنظر است.

رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان گفت: دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش سمپاد شبکه خوبی از ارتباط انسانی بین دانش‌آموزان مدارس سمپاد و سایر مدارس ایجاد می‌کند؛ شبکه‌ای که قرار است بذر پژوهش‌های آینده و علمی کشور باشد. دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش سمپاد از رشد کیفی و کمی خوبی برخوردار است که پس از وقفه ده ساله قرار است برگزار شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان مدارس سمپاد و سایر دانش‌آموزان خوش‌فکر مدارس شرکت می‌کنند، اظهار کرد: دانش‌آموزان توانمندی‌ها و دستاورد‌های پژوهشی خود را در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارند و ظرفیت نهفته خود را آشکار می‌کنند.

یاوری با اشاره به اهداف نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش سمپاد، ادامه داد: دانش‌آموزان با گفت‌وگو با افراد متخصص کاربرد دستاورد‌های پژوهشی خود را بهتر درک می‌کنند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه شبکه خوبی از ارتباط انسانی بین دانش‌آموزان مدارس سمپاد و سایر مدارس ایجاد می‌کند، شبکه‌ای که قرار است بذر پژوهش‌های آینده و علمی کشور باشد.

یاوری در ادامه خاطرنشان کرد: ۴۵ درصد از دانش‌آموزان دهک‌های ۱ تا ۴ در مدارس سمپاد پذیرفته شده‌اند. در این راستا قشر کم برخوردار ۴۵ درصد شانس بیشتری برای حضور در این مدترس دارند.

وی ادامه داد: همچنین ۷۱ درصد به تعداد دانش‌آموزانی که زیر حمایت کمیته امداد هستند اضافه شده است.  

یاوری درباره قبولی‌های کنکور بیان کرد: در سال گذشته رتبه‌های تک رقمی کنکور ۴۰ نفر بودند. از این تعداد ۱۶ دانش‌آموز برتر کنکور در رشته‌های مختلف از مناطق ۱ و ۲ کم برخوردار و جزو دانش‌آموزان سمپادی بودند.

وی در پایان افزود:  تلاش می‌کنیم پذیرش در مدارس سمپاد فقط از تهران یا از مدارس ویژه و غیر دولتی نباشد و در کل کشور عدالت انجام شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته