دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌و‌گو با آنا عنوان شد؛

پرسش محمدحسین فرحبخش از مدیرعامل خانه سینما

پرسش محمدحسین فرحبخش از مدیرعامل خانه سینما
تهیه‌کننده باسابقه سینمای ایران با انتقاد از رویه و بدنه مدیریتی خانه سینما، خطاب به علی دهکردی مدیرعامل این نهاد نکاتی را مطرح کرد.
کد خبر : 905552

محمدحسین فرحبخش در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، با اشاره به این که همچنان معتقد است در ایران تشکلی صنفی به نام «خانه سینما» وجود خارجی ندارد افزود: آقای دهکردی [مدیرعامل خانه سینما] هنرمند محترمی است، اما به نظر من جایگاهی که در آن هست کلاً شوخی است! سوال من از ایشان این است که در این چندماهی که این مسئولیت را قبول کرده‌ای، چه اقدام جدی و ملموسی برای ارتقای رفاه اهالی سینمال انجام داده‌ای؟

وی گفت: به نظر من اگر آقای دهکردی تا الان هم استعفا نداده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد به خاطر برنامه‌های آینده‌اش نیست، بلکه در رودربایستی مانده و به نوعی خجالت می‌کشد که کنار برود. این بهانه هم که خانه سینما بودجه مستقلی ندارد که بخواهد به اصناف کمک کند درست نیست؛ با بودجه حاضر و آماده کارکردن که هنر نیست. پول را به هرکسی که بدهند می‌تواند امور را پیش ببرد. مهم این است که شما با خلاقیت و رایزنی با نهاد‌ها راه‌های درآمدزایی را تقویت کنی.

پرسش محمدحسین فرحبخش از  مدیرعامل خانه سینما

خانه سینما و بازمانده‌های مدیریت دهه شصت

این تهیه‌کننده سینما اظهار کرد: خانه سینما به محلی برای ورشکسته‌های فرهنگی دهه شصت تبدیل شده و رانت در آنجا بیداد می‌کند. افرادی مثل آقایان محمدمهدی عسگرپور و منوچهر شاهسواری و ... بازمانده‌های همان باند انوار و بهشتی در دهه شصت هستند. تا زمانی که این تفکر و این افراد در خانه سینما حضور داشته باشند، انتظار پیشرفت و اقدام جدی برای سینمای کشور موضوع بیهوده‌ای است.

فرحبخش گفت: این بدنه دهه شصتی زمانی پرچمدار ترور تفکر بودند. اگر آنها را از بدنه خانه سینما جدا کنید خواهید دید که در همه عرصه‌های تولید و اکران فیلم موفق خواهیم بود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با فراغ بال در کنار خانه سینما فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: از ابتدای دهه هفتاد که خانه سینما به صورت رسمی تشکیل شد، همه مسئولیت‌ها و جایگاه‌ها بین یک گروه سی چهل نفره دست به دست می‌شود. فراخوان انتخابات خانه سینما، تاییدنامزدها، شیوه انتخاب هیئت‌مدیره ومدیرعامل غیرقانونی است و آقای عسگرپور هم با همین رویه نادرست رئیس هیئت‌مدیره شده است.

پرسش محمدحسین فرحبخش از  مدیرعامل خانه سینما

فرحبخش درباره فعالیت‌های جاری خود نیز گفت: فعلاً تولید یک فیلم کمدی را آغاز کرده‌ایم که جزئیاتش را به زودی اعلام خواهم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته