دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1403 - 12:02
در گفت‌وگو با آنا تأکید شد؛

لزوم توسعه ربات جراح ابن‌سینا/ ۸۰ درصد خرید مراکز درمانی تولید داخل است

لزوم توسعه ربات جراح ابن‌سینا  ۸۰ درصد خرید مراکز درمانی تولید داخل است
معاون وزیر بهداشت با تأکید بر لزوم ارتقا و توسعه ربات جراح ابن‌سینا گفت: ۸۰ درصد تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز مراکز دولتی از محصولات تولید داخل و دانش‌بنیان خریداری می‌شود.
کد خبر : 902097

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا با اشاره به استفاده از ربات جراح در مراکز درمانی کشور بیان کرد: اکنون ربات جراح ابن سینا را در کشور داریم که باید توسعه و ارتقا داده شود.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه دستگاه‌های پزشکی مانند ربات‌های جراح و سایر دستگاه‌های هوشمند باید به صورت مرتب به‌روز شوند که این موضوع نیاز به حمایت دارد و باید محصولات آنها را خریداری کرد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان تا مرحله تولید خوب پیش می‌روند؛ اما پس از آن در مرحله بازاریابی و فروش دچار مشکل می‌شوند و انتظار دارند که وزارت بهداشت همه تولیدات آنها را خریداری کند؛ اگرچه ما در حد امکان تولیدات دانش‌بنیان در حوزه پزشکی را خریداری کرده‌ایم.

کریمی بیان کرد: ۸۰ درصد از خرید‌ها برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور تولید داخل است و سعی داریم از این طریق از محصولات ایرانی و به‌ویژه دانش‌بنیان حمایت کنیم، سایر تسهیلات را نیز معاونت علمی ریاست جمهوری فراهم می‌کند.  

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته