دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
محمدی در گفت‌وگو با آنا:

فرایند تولید داروی ایرانی بیماران اس‌ام‌ای به پایان نرسیده است

فرایند تولید داروی ایرانی بیماران اس‌ام‌ای به پایان نرسیده است
معاون وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت داروی تولید داخل بیماران اس‌ام‌ای گفت: هنوز درخواستی از سوی تولیدکنندگان برای این دارو در سازمان غذا و دارو ثبت نشده است.
کد خبر : 898579

سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره آخرین وضعیت داروی ایرانی بیماران اس‌‎ام‌ای اظهار کرد: تولیدکنندگان ایرانی این دارو هنوز درخواستی برای دریافت پروانه و مجوز این دارو ثبت نکرده‌اند.

وی افزود: ثبت‌نشدن این درخواست نشان می‌دهد همچنان کار تولید داروی اس‌ام‌ای در کشور به پایان نرسیده است؛ سازمان غذا و دارو بعد از ثبت تقاضا برای مجوز، سیدگی به این درخواست‌ها را در اولویت قرار می‌دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: پاسخگویی به نیاز بیماران با استفاده از داروی ایرانی موجب سرعت بخشی در زمینه تأمین دارو آنها خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت در رابطه با وضعیت تأمین دارو بیماران اس‌ام‌ای گفت: سازمان غذا و دارو یک دوره کامل شش‌ماهه به همه بیمارانی که در اولویت اول آنها هستند، داروتخصیص داده است؛ طی مطالعات انجام شده در بیمارانی که در اولویت اول بیماری اس‌ام‌ای هستند، هزینه اثربخش این دارو اثبات نشده است و سازمان غذا و دارو در حال تخصیص دارو به بیمارانی است که در  اولویت دوم هستند و پس از بررسی هزینه اثربخشی آن در صورت اثبات آن تخصیص دارو به آنها تداوم پیدا می‌کند.

وی افزود: هزینه اثربخشی داروهای تولید داخل به دلیل کمتر بودن میزان هزینه دارو متفاوت است و باید پس از تولید هزینه اثربخشی بررسی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته