دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
پایان احتمالی کش‌و‌قوس‌های فراوان در بزرگترین حماسه نقل و انتقالاتی؛

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟
بعد از مدت‌ها بحث و هیاهو، کیلین امباپه به توافقی شفاهی برای حضور در رئال مادرید دست یافته، اما با وجود این، به نظر می‌رسد هنوز هم ۵ مانع مهم در راه انتقالش به جمع کهکشانی‌ها وجود دارد.
کد خبر : 896099

به گزارش خبرنگار  ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، با اخباری که از پاریس به گوش می‌رسد، به نظر می‌آید «کیلین امباپه» سرانجام تصمیمش را برای رفتن به رئال مادرید گرفته است. همین چند روز قبل بود که روزنامه مطرح «لوپاریزین» فرانسه مدعی شد مهاجم ۲۵ ساله بعد از کش و قوس‌های فراوان گویا فعل رفتن به جمع کهکشانی‌ها را صرف کرده است. مطابق اطلاعاتی که این رسانه ارائه کرد، گلزن و کاپیتان تیم ملی فرانسه که تا پایان فصل جاری با پاری سن ژرمن قرارداد دارد، با مادریدی‌ها به توافقی نانوشته رسیده است.

این خبر در حالی انتشاریافت که در سال‌های اخیر بار‌ها شایعه انتقال وی به تیم نخست پایتخت اسپانیا شنیده شده هرچند که هر بار، از سوی سران سن ژرمن رد شده است.

براساس آنچه این نشریه پرمخاطب نوشته، امباپه و رئالی‌ها مذاکراتی منجر به توافق داشته اند که وی را به پردرآمدترین ستاره رختکن کهکشانی‌ها تبدیل خواهد کرد.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

**پایان کلی هیاهو بر سر یک انتقال

وقتی این خبر انتشاریافت، دیگر رسانه‌های محلی و حتی اروپایی از آن به عنوان «پایان طولانی‌ترین حماسه نقل و انتقالات تاریخ فوتبال» نام بردند. هرچند با توجه به شایعاتی که در مورد این انتقال به خصوص در ۳ سال اخیر شنیده شده، هنوز هم خیلی‌ها به انجامش تردید دارند.

روزنامه ورزشی اکیپ دراین باره می‌نویسد:اگر امباپه سرانجام قراردادش را با رئال امضاکند، آنوقت می‌توان گفت پس از ۳ سال، چند اشتباه و یک بیانیه تند، بالاخره چنین حماسه انتقالی به سرانجام رسیده است. با این اتفاق، مطمئنا تحولات مثبتی نزد مادریدی‌ها رخ خواهد داد. اما آنها بیش از پیش خوشحال خواهند بود یکی از بهترین بازیکنان کنونی دنیای فوتبال را به تور انداخته اند. همانی که بهترین گلزن تاریخ سن ژرمن، کاپیتان خروس‌ها و تنها بازیکنی که در فینال جام جهانی هتریک کرده، بوده است.با توجه به پیچیدگی کار، البته که می‌توان گفت هنوز بر سر تحقق چنین انتقالی، موانعی وجود دارد.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

در این گزارش ۵ مانعی را که تا امضای قرارداد نهایی ستاره جاه طلب با سفیدپوشان وجوددارد، مرور می‌کنیم:

**۱:امباپه باید شفاف سازی کند

اولین مانعی که به نظر می‌رسد، در این مسیر وجود دارد، خود کیلین امباپه است! شاید تعجب کنید منظور از این گفته چیست. هدف این است که او خودش موضع و برنامه اش را برای آینده مشخص کند.

در ماه‌های اخیر بار‌ها درباره جدایی و ترک پاریس، ستاره تکنیکی تردید داشت و به طور دایم از پاسخگویی درباره مقصد آینده اش طفره می‌رفت. کیلین همواره از تعهدش به همکاری با سن ژرمن می‌گفت.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

ژانویه گذشته اعتراف کرد با ناصر الخلیفی، رئیس پاریسی‌ها درباره اتفاقاتی که ممکن است در پایان فصل رخ دهد، حتی این که قرارداد جدیدی را امضا نکند، توافق کرده است. حالا خودش باید گام آخر را در این اوضاع و احوال، بردارد و تصمیم نهایی اش را اعلام کند. به صراحت بگوید که واقعا از ته دل می‌خواهد بازیکن رئال شود یا خیر.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

**۲-آیا رئالی‌ها به قدر کافی پول دارند؟

رئال مادرید و بی پولی؟ بله... ما هم می‌دانیم که آنها بیشترین درآمد را در جهان فوتبال دارند. اما این نکته را هم در نظربگیرید که به هرحال برای کشاندن امباپه از پاریس به مادرید، باید حسابی دست به جیب شد و رقم بالایی را خرج کرد.

از طرفی آنها باید چارچوب‌های مالی لالیگا اسپانیا را هم رعایت کنند. مدیران باشگاه می‌دانند پس از مبالغ زیادی که برای جود بلینگهام و آندریک خرج کردند، لالیگا به توان مالی سفید‌ها «حساس» شده است.

از طرفی باشگاه مجبور است در این زمینه قدم معقولی را بردارد. چون در گذشته برخی خرید‌های پرهزینه و نافرجام داشته است. به همین خاطر «فلورینتو پرز»، رئیس باشگاه در سال‌های اخیر و بازار نقل و انتقالات محتاطانه عمل کرده و برای جذب برخی از بازیکنان، حتی مجبور شده نفراتی را هم بفروشد.

این مقام وقتی بخواهد حقوق کلان ستاره فرانسوی را تامین کند، ابتدا باید وضعیت ماندن یا رفتن لوکامودریچ و لوکاس واسکوئز همینطور آینده تونی کروس را مشخص کند.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

**۳-چیزی که امباپه باید بپذیرد

قرارداد امباپه با پاری سن ژرمن پیچیده بوده و جزییات آن به طور کامل اعلام نشده است. وقتی منابع نزدیک به باشگاه گزارش می‌دهند که این قرارداد آنقدر آپشن دارد که دستمزد مهاجم تکنیکی را به ۸۰ میلیون یورو می‌رساند، اینطور نیست که فکر کنیم به سادگی تمام، وی می‌تواند به پاریس، پشت پا بزند.

به همین خاطر خیلی نکات از جمله مساله غرامت باشگاه از رفتن بازیکن مشخص نیست. به طور قطع تصمیم گیری در مور د این مساله برعهده مهاجم با تجربه است که چطور خودش را از بار مسائل مالی رهاکند. به خصوص این که در صورت تصمیم گیری قطعی برای رفتن به مادرید، چطور از مبلغ اضافی که قراربود از باشگاه دریافت کند، چشم پوشی کند.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

**۴-پیشنهاد نهایی رئال مادرید

حالا مسائل مالی میان کیلین و پاریسی‌ها را کنار می‌گذاریم. فکر می‌کنید رئال مادرید به بازیکنی که به پیشنهاد نجومی از لیگ عربستان پاسخ منفی داد، چه رقمی را باید پیشنهاد دهد؟ آنچه مسلم است باشگاه اسپانیایی به رقم باورنکردنی که الهلال در تابستان گذشته بابت امباپه پیشنهاد داد، نزدیک نخواهد شد.

به احتمال زیاد، آنها حتی قادر به پرداخت حقوقی که این ستاره از تیم کنونی اش دریافت می‌کند، هم نیستند.

همین مورد، چالش مهمی برای سران تصمیم گیرنده باشگاه ماتادور‌ها ایجاد کرده است. به هرحال آنها مجبور خواهند بود حقوقی را به فوروارد ۲۵ ساله بدهند که در وی ایجاد انگیزه فراوان برای کار و درخشش کند.

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

**۵-امباپه در رئال مادرید در چه پستی بازی خواهد کرد؟

این فصل جزو فصول کاری کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید بوده که برای سفید‌ها خوب کارکرده است. زیرا ابتدای فصل وضعیتی تا حدی متزلزل داشت. آن موقع به نظر می‌آمد با وجود هافبک‌های متعدد و نداشتن مهاجم کافی، همینطور سه بازیکن که دچار پارگی رباط صلیبی شدند، تیم خیلی بالانس نیست. با این همه آنچلوتی و پسرانش موفق شدند.

از نظر سیستم، آنها با ۴ هافبک به راحتی می‌توانند بین سیستم‌های ۲-۴-۴، ۲-۲-۲-۴ و ۲-۱-۳-۴ در زمین کار کنند. در همین فصل وینیسیوس جونیور و رودریگو مهاجم تاثیرگذاری شده اند. در حالیکه بلینگهام هم بر نتایج تیم اثر کافی گذاشته است. حالا با همین ساختار، سئوال این است در چه پستی برای امباپه، جا بازی می‌شود؟ اصلا در این سیستم فعلی، این امکان هست که بتوان وی را جای داد؟

۵ مشکل اساسی در انتقال امباپه به رئال مادرید کدام هستند؟

البته به تازگی خود وی اعتراف کرده که ترجیح می‌دهد بیشتر به عنوان یک وینگر چپ در کنار مهاجم هدفی خوب بازی کند. در شرایطی که رئالی‌ها اکنون یک وینگر چپ عالی به نام وینسیوس دارند و حتی خوزه لو هم حضور دارد، دیگر جایی به عنوان زوج برای امباپه باقی نخواهد ماند.

با توجه به این سئوالات، مطمئنا آنچلوتی باید دوراندیشی کرده و در نظرگیرد در تیم موفق کنونی، چه پستی را به کیلین می‌دهد؟

در کنار ستاره ارزشمند و مدیر رئال که باید به توافق نهایی برسند، کارلتو هم بایدکلاهش را قاضی کند آیا واقعا تیمش برای آینده نیاز به چنین خریدی دارد؟ و اگر دارد در چه پستی خواهد بود؟

انتهای پیام/

ارسال نظر