دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سردار سلیمانی خبر داد؛

توسعه طرح‌های تربیتی مدارس راهیان کوثر در مدارس منتخب

توسعه طرح‌های تربیتی مدارس راهیان کوثر در مدارس منتخب
رئیس بسیج گفت: مدارس راهیان کوثر، طرح‌های تربیتی بسیار کاملی را با استفاده از کارشناسان خبره تعلیم و تربیت و فن‌آوری‌روز تهیه کرده که در ۵۰۰ مدرسه در کشور در سازمان مدارس الگو در حال پیاده‌سازی است.
کد خبر : 880471

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس بسیج کشور عصر سه‌شنبه در اجلاس مجمع بسیجیان قم در تالار کرامت استانداری این استان همچنین اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب، تکمیل‌کننده نظریه مترقی برداشتن یک غده سرطانی مثل رژیم صهیونیستی است.

او در ادامه با بیان اینکه ملت‌های جهان باید بتوانند در کنار هم وارد مرحله تمدن نوین اسلامی شوند یادآور شد: امام راحل در دوران مبارزه فرمودند، رژیم صهیونیستی باید از صفحه روزگار محو شود، این نظریه و راهبرد به‌تدریج مراحل تحقق خود را طی می‌کند.

سردار سلیمانی اضافه کرد: فلسطین نه تنها به مسئله اصلی جهان اسلام، بلکه به موضوع مهم دنیا و بشریت تبدیل شده است.

رئیس بسیج کشور با تأکید بر اینکه دولت اسلامی باید مبتنی بر نظریه‌پردازی، تکامل پیدا کند گفت: نسخه جمهوری اسلامی متفاوت از نسخه حکومت‌های جاری و ساری جهان است، در برخی موارد از حکومت‌های غربی تقلید کردیم، به‌رغم اینکه قانون اساسی ما مترقی است، ولی برای موضوع‌هایی مانند بازنشستگی فقط ۲ قانون داریم که مربوط به پیش از انقلاب است.

سلیمانی با ذکر این نکته که مجامع بسیجیان درصدد انجام این کارهای بر زمین مانده هستند گفت: از شوراهای محله‌های اسلامی آغاز و تا مجمع عالی بسیج در سطح ملی ادامه پیدا می‌کند، مربوط به سازمان بسیج نیست، مردم پایه است و نخبگان ملت تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه ارائه نظریه‌ مراحل مختلفی دارد خاطرنشان کرد: پس از نظریه‌پردازی باید گفتمان سازی انجام و فرآیند پیاده‌سازی طراحی شود، نمونه‌سازی، همچنین مشوق‌ها و پشتیبانی‌های لازم جهت تکثیر الگوها صورت گیرد.

رئیس بسیج کشور با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که میان این سازمان و وزارتخانه‌های مختلف در دولت مردمی سیزدهم منعقد شده تصریح کرد: این آمادگی را داریم، طرح‌هایی که استانی است و در درون استان مورد موافقت قرار می‌گیرد، الگوسازی شود، بعد از تکمیل آن، در جهت تکثیر الگو مشارکت کنیم‌.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه تربیت نونهالان در فرمان اعتلای بسیج و سند راهبردی، در صلاحیت بسیج پیش‌بینی شده است گفت: بر این اساس باید ۸۰ درصد نونهالان با محوریت مادرانشان تحت تربیت قرار بگیرند، ما آماده هستیم، مبنای پیاده‌سازی و پیگیری این طرح را قم قرار دهیم‌.

رئیس بسیج با بیان این مطلب که ادامه این طرح نیز اهمیت زیادی دارد یادآور شد: مدارس راهیان کوثر، طرح‌های تربیتی بسیار کاملی را با استفاده از کارشناسان خبره تعلیم و تربیت و فن‌آوری‌روز تهیه کرده که در ۵۰۰ مدرسه در کشور در سازمان مدارس الگو در حال پیاده‌سازی است.

او افزود: برای یک هزار مدرسه نیز با وزارت آموزش‌وپرورش توافق شده که قابلیت الگوسازی و گسترش تا مقطع دانشگاه و آموزش عالی را دارد.

سردار سلیمانی همچنین با اشاره به تأسیس دانشگاه جامع انقلاب اسلامی اظهار کرد: با وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری همکاری‌ گسترده‌ای صورت پذیرفته و از سوی وزیر مربوطه نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

رئیس بسیج همچنین افکار سنجی انجام شده توسط این سازمان را مورد توجه قرار داد و افزود: این افکار سنجی به شکل کشوری و استانی است، یک نسخه را در اختیار مجمع بسیج قرار خواهیم داد، مجمع عالی بسیج قم نیز مطالعه آن را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر