دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| ازبکستان ۲ - ایران ۲/ تیم قلعه‌نویی بازی برده را با تساوی عوض کرد

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| ازبکستان ۲ - ایران ۲  تیم قلعه‌نویی بازی برده را با تساوی عوض کرد
تیم ملی بازی برده مقابل ازبکستان را با تساوی عوض کرد.
کد خبر : 880454

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های ملی فوتبال ازبکستان و ایران در چارچوب هفته دوم مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه «میلی» تاشکند به مصاف هم رفتند و شاگردان امیر قلعه‌نویی به تساوی ۲ بر ۲ رسیدند.

در دیگر دیدار گروه E، ترکمنستان و هنگ‌کنگ به تساوی ۲ بر ۲ رسیدند تا پس از ایران و ازبکستان ۴ امتیازی در رده‌های سوم و چهارم قرار بگیرند.
با این تساوی ایران و ازبکستان چهار امتیازی شدند اما ایران بدلیل تفاضل گل ٢+ جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرد.

داور: محمد عبدالله محمد (امارات)

اخطار: حسن الدین علی‌کولوف و فرخ سایفیف (ازبکستان) ؛ محمدحسین کنعانی زادگان و علی کریمی (ایران)

گل‌ها: رامین رضاییان (۱۴) و مهدی طارمی (۳۷) ؛ اوستون اورونوف (۵۲) و ایگور سرگیف (۸۳)

ترکیب ازبکستان: اوتکیر یوسوپوف، حاجی‌اکبر علیجانف، فرخ سیفی‌اف، رستم آشورماتوف (۸۲- ایگور سرگیف)، عطابک شوکوروف، عادل جان خامروبکوف، جلال‌الدین ماشاریپوف (۶۲- فیض الایف)، استون ارونوف (۸۹- عبدالقادر خسانوف)، الدور شومورودف، عمر اشمرادف و حسن الدین علی‌کولوف.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، حسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، مهدی ترابی، سعید عزت اللهی، محمد محبی (۷۵- مهرداد محمدی)، سامان قدوس (۴۴- علی کریمی)، مهدی طارمی و سردار آزمون (۷۵- روزبه چشمی).  

تیم امیر قلعه‌نویی در نیمه اول، برتری خود را به حریف دیکته کرد و با برتری ۲ بر صفر به رختکن رفت. در نیمه دوم تیم سرکو کاتانچ بازی را هجومی آغاز کرد و توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. در حالی که بازی رو به اتمام بود ازبکستان موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. تعویض های سرمربی صرب ازبکستان و تغییر سیستم وی در تغییر نتیجه بازی در نیمه دوم کاملاً مؤثر بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر