دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 18:24

لایحه‌ دولت برای گسترش روابط تجاری با اندوزی به مجلس ارسال شد

لایحه‌ دولت برای گسترش روابط تجاری با اندوزی به مجلس ارسال شد
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از ارسال لایحه موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی به مجلس خبر داد.
کد خبر : 880452

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از ارسال لایحه موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی به مجلس خبر داد.

وی درباره لایحه موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی گفت: با توجه به اهمیت گسترش روابط تجاری در توسعه اقتصادی کشور‌ها و با عنایت به ثمربخش بودن استقرار بستر قانونی لازم فعالیت‌های تجاری بین اتباع دو کشور ایران و اندونزی و همچنین در جهت ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه و تحکیم مناسبات دو کشور، لایحه موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس افزود: روابط تجاری بین دو دولت از طریق کاهش یا حذف تعرفه‌ها و موانع غیر تعرفه‌ای و شبه تعرفه‌ای در تجارت کالاها، ایجاد محیطی امن‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر برای رشد پایدار تجارت، ایجاد تنوع در مبادلات تجاری و ارتقاء و تسهیل تجارت در راستای توسعه تجارت دو جانبه از مهم‌ترین اهداف موافقت‌نامه تجارت ترجیحی است.

حسینی گفت: با توجه به روابط دوستی و برادری دیرین دو کشور، این موافقت‌نامه فضای بهتری را برای همکاری‌های اقتصادی و کمک به توسعه تجارت فراهم می‌کند که نتایج ملموس تجاری برای هر دو طرف به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر