دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تاج: مربیان با دانش روز در پیشرفت فوتبال نقش آفرینی موثری دارند

تاج: مربیان با دانش روز در پیشرفت فوتبال نقش آفرینی موثری دارند
مراسم اختتامیه دوره مربیگری سطح A آسیا برگزار شد و رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خوشحالم چنین دوره‌های مهمی برپا می‌شود.
کد خبر : 880417

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم اختتامیه دوره مربیگری سطح A آسیا با حضور مهدی تاج، رییس فدراسیون، مریم منظمی، عضو هیئت رئیسه، طهمورث حیدری، عضو هیئت رئیسه، ابراهیم شکوری، سرپرست کمیته آموزش، احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت‌های اجتماعی و بازی‌های جوانمردانه، داود پرهیزکاری، رئیس مرکز ملی فوتبال، حسین شمس، پیشکسوت فوتسال، علی صانعی سرمربی تیم ملی فوتسال امید، بهارک کاظم، سرپرست دپارتمان آموزش برگزار شد.

این دوره به مدت ۲۴ روز در سه مرحله از شهریور تا آبان به مدرسی مسعود اقبالی و کمک مدرسی علی صنعتگر در مرکز ملی فوتبال برگزار شد. در این دوره مربیان شاغل در لیگ برتر و بازیکنان اسبق تیم ملی حضور داشتند.

چهره‌هایی همچون محمد انصاری، حنیف عمران زاده، اشکان نامداری، قاسم حدادی فر، مرتضی شهسواری، امیر حسین فشنگچی، حمیدرضا شعبانی، علیرضا محمد، ایمان مبعلی، محسن اسکینی، احمد آل نعمه و ... حضور داشتند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خیلی خوشحالم چنین دوره‌های مهمی برپا می‌شود و امیدوارم خروجی این کلاس‌ها به افزایش سطح علم و دانش در کلیه سطوح فوتبال کشور منجر شود.

وی در مراسم اختتامیه دوره مربیگری A آسیا با اظهار این موضوع که فدراسیون به دنبال مسیر راه تخصصی فوتبال در بخش مربیان است، گفت: برگزاری این دوره آموزشی بسیار موثر بوده است.اکنون کمیته آموزش فدراسیون فوتبال با هماهنگی هیات های فوتبال استان‌های کشور در امر آموزش برنامه‌های مدونی را تهیه کرده است تا فوتبال ملی را با آموزش مربیان بالا ببرد. 

وی با توضیح این که مربیان با دانش روز فوتبال دنیا می‌توانند در پیشرفت فوتبال کشور نقش آفرینی مضاعفی داشته باشند، ادامه داد: برگزاری کلاس و دوره‌های آموزشی مربیگری با استانداردهای بالا باعث می‌شود تا بحث آموزش در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد. این دوره‌های آموزشی در مرحله نخست باید منجر به استاندارد سازی رفتارها شود.

وی هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی فوتبال برای مربیان را تعلیم یک مربی خوب و با اخلاق عنوان کرد و افزود: آموزش مربیانی با اخلاق و دلسوز سبب تربیت بازیکنانی با اخلاق و حرفه‌ای خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: تلاش ما بر این بود تا در این دوره آموزشی تمامی استانداردهای AFC پیاده سازی شده و سطح دوره ارتقاء یابد. امیدوارم از حضور در این دوره مهم، نکات ارزشمندی را فرا گرفته و در مسیر رشد و توسعه فوتبال به اجرا بگذارید.

انتهای پیام/

ارسال نظر