دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه الزهرا در اختتامیه کنگره بین المللی علامه طباطبائی:

ویژگی منحصر به فرد علامه طباطبائی به تعبیر رهبری ایجاد پایگاه فکری مستحکم بود

ویژگی منحصر به فرد علامه طباطبائی به تعبیر رهبری ایجاد پایگاه فکری مستحکم بود
رئیس دانشگاه الزهرا گفت: ویژگی منحصر به فرد علامه به تعبیر مقام معظم رهبری ایجاد پایگاه فکری مستحکم با آرایش تهاجمی در مقابل هجوم تفکر‌های غیرالهی زمان بود.
کد خبر : 880323

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، زهرا ناظم بکائی، رئیس دانشگاه الزهرا (س) در اختتامیه کنگره بین‌المللی علامه طباطبایی (ره) که امروز (سه‌شنبه ۳۰ آبان) در دانشگاه الزهرا در حال برگزاری است، اظهار کرد: در چهل و دومین سالگرد رحلت دانشمند معاصر علامه طباطبایی سعی در شناخت ابعاد وجودی مفسر بزرگ قرآن کریم، متخصص در علوم فنون، آشنا به شرایط زمان و مکان به دلیل معاصر بودن و زاهدی در بطن مردم قرار داریم که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی درباره ایشان فرمودند که مفسر عالی مقامی که عمری را در راه اعتلای کلمه طیبه اسلام گذاشت و از بزرگترین مفاحر علم و دانش به شمار می‌رود.

وی افزود: بزرگترین اثر علامه کتاب المیزان و تفسیر القرآن است که به تعبیر آیت الله جوادی آملی همانطور که قرآن مخزن همه علوم است، المیزان تفسیر این مخزن است که علامه طباطبایی از آن بهره‌مند شده و آن را به همه ارائه می‌دهد، این اثر مانند درختی است که باید شاخه‌های آن را تکان داد تا میوه هایش مورد استفاده قرار گیرد.

ناظم بکائی تصریح کرد: به فرموده رهبر کبیر انقلاب یکی از ویژگی‌های علامه این است که آنچه از علم آموخته بود محقق کرد و، چون عقل نظری را به عقل عملی گره زده بود، لذا چشمه جوشانی بود که در بستر زمان علمش را به دیگران ارزانی میداشت و شاگردانی برجسته پرورش داد.

رئیس دانشگاه الزهرا ادامه داد: ویژگی منحصر به فرد علامه به تعبیر مقام معظم رهبری ایجاد پایگاه فکری مستحکم با آرایش تهاجمی در مقابل هجوم تفکر‌های غیرالهی زمان بود، پایگاه فکری پرکننده خلا‌های موجود و استدلال در دفاع از دین در برابر ایدئولوژی‌های ساختگی و مادی است.

ناظم بکائی عنوان کرد: امروز نیز می‌بایست به دفاع از آرمان‌های اسلام عزیز پرداخت، پیشنهاد ما تهیه نقشه راه تشکیل پایگاه فکری در راستای تحقق دیدگاه و رهنمود رهبر حکیم انقلاب این است که طراحی مناسب و سازوکار شایسته‌ای توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و دست اندرکاران هدایت کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه پردازی انجام شود تا مراکز علمی بتوانند این وظیفه میدانی و حیاتی را به نحو شایسته انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر