دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در جلسه شورا مطرح شد:

انتقاد رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از آب گرفتگی معابر در شب گذشته

انتقاد رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر از آب گرفتگی معابر در شب گذشته
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم بتوانیم از وضعیت اسف‌بار ترافیک جلوگیری کنیم. ما در طرح جامع به دنبال این هستیم که با مدیریت تقاضای سفر، شرایط را کنترل کنیم.
کد خبر : 880321

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و چهارمین جلسه شورا با بیان اینکه مردم وضعیت بدی را در شب گذشته تجربه کردند، اظهار کرد: امروز از مرز بحران‌ها گذشتیم و دیشب مرز زمانی سفر سه تا پنج برابر شد و بخش‌های زیادی زحمت کشیدند تا مشکلات مردم کاهش یابد.

تشکری هاشمی با اشاره به حجم بالای تردد خودروهای شخصی و تک‌سرنشین در معابر، یادآور شد: کاهش سرعت خودروها در زمان بارندگی، آب گرفتگی معابر، خرابی چراغ‌ها، نبود وسایل حمل و نقل عمومی در ساعات بارندگی و مواردی این چنینی در شب گذشته قابل مشاهده بود.

وی با بیان اینکه طرح جامع ترافیک در حال بررسی است، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم با ساخت بزرگراه‌ها و معابر جدید ترافیک شهر را روان کنیم. ما به جز یک بزرگراه در شرق تهران و چند پروژه نیمه تمام نباید به سمت پروژه های خودرو محور برویم.

تشکری هاشمی به تصمیم شجاعانه شورا و اختصاص رقمی بیش از حد تصور برای حمل و نقل عمومی اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم از وضعیت اسف بار ترافیک جلوگیری کنیم. ما در طرح جامع به دنبال این هستیم که با مدیریت تقاضای سفر، شرایط را کنترل کنیم.

وی تأکید کرد: شهرداری تهران به تنهایی نمی‌تواند منابع مالی را تأمین کند اما به هر شکل امیدواریم با تلاش شهرداری تهران بتوانیم آلام مردم را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر