دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
هدایت در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

تفاهم‌نامه شهرداری با وزارت ارشاد برای مسکن خبرنگاران تا ۲ ماه آینده

تفاهم‌نامه شهرداری با وزارت ارشاد برای مسکن خبرنگاران تا ۲ ماه آینده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهرداری تا امروز تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ارشاد برای موضوع مسکن نداشته و در تلاشیم تا ۲ ماه آینده با امضای تفاهم‌نامه بخش مهمی از مشکل مسکن خبرنگاران را رفع کنیم.
کد خبر : 880309

سیدمهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: تأمین مسکن خبرنگاران در بخشی از دستور کار سازمان قرار دارد تا بتوانیم از ظرفیت‌هایی که برای مسکن اقشار مختلف مردم شهر تهران ایجاد می‌شود، سهمی را هم برای این قشر زحمتکش اختصاص بدهیم و آن‌ها را صاحب مسکن کنیم.

وی اضافه کرد: مسکن خبرنگاران را هم مثل سایر گروه‌ها همچون اساتید دانشگاه، نخبگان و ... جزء برنامه‌های خود داریم و به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم تا برای تأمین مسکن خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: شهرداری تا امروز تفاهم نامه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای موضوع مسکن نداشته است و بزرگترین مشکل ما هم در تأمین مسکن اقشار مختلف مثل خبرنگاران تأمین زمین مورد نیاز است و تلاش می‌کنیم با کمک دیگر دستگاه‌ها و نهادها و با بهره‌مندی از ظرفیت‌هایی که در شهر تهران وجود دارد، برای رفع این مشکل استفاده کنیم.

هدایت یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر زمين ظرفیت خیلی خوبی در شهر تهران دارد و تلاش ما در شهرداری این است که ظرف ۲ ماه آینده تفاهم نامه را با وزارت ارشاد به امضا رسانده و نهایی کرده و مشکل مسکن خبرنگاران را هم تا حدودی رفع کنیم.

وی با اشاره به این نکته که شهرداری از خودش به میزان کافی زمين در اختیار ندارد، تصریح کرد: اگر ما ۴ نهاد یعنی شهرداری تهران به عنوان مرجع صدور پروانه ساخت در کنار ۳ مجموعه دیگر شامل صندوق مسکن کارکنان، بانک‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بتوانیم این ۴ مولفه را کنار هم قرار بدهیم قطعا می‌توانیم مشکل مسکن خبرنگاران را حل کنیم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی در مناطق مختلف و به ویژه در منطقه ۲۱ و ۲۲ ظرفیت زمين خوبی در اختیار دارد و بانک‌ها هم می‌توانند تسهیلات ساخت مسکن را به خبرنگاران اختصاص بدهند و ما هم در شهرداری هم می‌توانیم در کاهش هزینه صدور پروانه ساخت ‌و ... کمک کنیم و البته وزارت ارشاد خودش هم ظرفیت پرداخت وام برای ساخت و خرید مسکن به خبرنگاران را دارا است.

انتهای پیام/

ارسال نظر