دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 10:07
در جریان بازدید سرلشکر باقری انجام شد؛

رونمایی از نسل نوین بیمارستان فوق تخصصی سیار سپاه

رونمایی از نسل نوین بیمارستان فوق تخصصی سیار سپاه
نسل نوین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه مجهز به تجهیزات روزآمد پزشکی در جریان بازدید سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از توان رزم نیروی زمینی سپاه رونمایی شد.
کد خبر : 880303

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، نسل نوین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه و مجهز به تجهیزات روزآمد پزشکی در جریان بازدید سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از توان رزم نیروی زمینی سپاه رونمایی شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان مهدوی معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در تشریح این دستاورد نوین دفاعی نیرو‌های مسلح گفت: این سامانه نوین بیمارستانی سیار براساس مطالعات و طرح‌های حاصل از تحقیق و توسعه و به دست توانمند رزمندگان جهادگر و دانشور بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه طراحی، ساخت، تولید و با تجهیزات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی تجهیز و آماده خدمات رسانی به نیرو‌های مسلح و هموطنان در صورت نیاز است.

وی افزود: ظرفیت این سامانه بیمارستانی فوق تخصصی را ۱۲۸ تخت بستری اعلام کرد که دارای بخش‌های ویژه (ICU) اتاق‌های عمل جراحی، ریکاوری، بخش‌های پاراکلینیک (تصویربرداری، آزمایشگاه، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی) بخش‌های بستری، داروخانه، اورژانس، CSSD و تریاژ‌ است که می‌توان این ظرفیت را با توجه به شرایط ارتقا داد.

اخوان مهدوی مهمترین ویژگی این سامانه نوین بیمارستانی را رویکرد دفاع زیستی با توجه به ارتقای سیستم تهویه سامانه دانست که می‌تواند علاوه بر مدیریت مجروحین ناشی از تروما، مصدومیت ناشی از بیماری‌های حاد تنفسی را نیز مدیریت و خدمات مراقبت از سلامت بیمارستانی براساس آخرین استاندارد‌های اعتباربخشی نسل نوین بیمارستانی به مراجعین ارائه کند.

قابلیت بالای سیالیت، تحرک، جابه‌جایی و سرعت نصب، راه اندازی و خدمات رسانی این سامانه بیمارستانی یکی دیگر از ویژگی‌های این سامانه است که آن را در نیرو‌های مسلح، کشور و منطقه منحصربه‌فرد‌ می‌‌کند.

اخوان مهدوی، ضمن اعلام آمادگی‌های دفاعی و تخصصی بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در شرایط گوناگون در کشور و خارج از کشور، مهمترین راهبرد نیروی زمینی سپاه ارتقای توان رزم نیروی زمینی سپاه را از طریق توسعه آموزش‌های طب رزم (تربیت پزشکیار و بهیار عملیاتی و دستیاران جراحی) در سطح گردان‌های رزمی، ارتقا و توسعه سامانه‌های امدادی و درمانی سیار (بیمارستان‌های سیار، سامانه‌های جراحی حیات بخش، پست اورژانس و پست امداد) و قرارگرفتن در جمع ۵ ارتش برتر جهان برشمرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر