دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 10:00

استفاده از ظرفیت استادان برای کاهش آلایندگی صنایع

استفاده از ظرفیت استادان برای کاهش آلایندگی صنایع
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد گفت: کاهش آلایندگی صنایع با استفاده از ظرفیت استادان در دستور کار این واحد دانشگاهی قرار گرفته است.
کد خبر : 880295

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، جلیل عمادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در دیدار با احسان مردان‌شاه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان برخوار با اشاره به موضوع آلودگی هوا در این شهرستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی آمادگی دارد که در موضوع آلایندگی صنایع ورود کرده و از ظرفیت استادان در این زمینه استفاده کند.

وی افزود: یکی از وظایف مهم دانشگاه ایجاد پل ارتباطی بین دانشجو و صنعت است. طرح پویش همان پل ارتباطی بوده که دانشجو در این طرح وارد صنعت شده و مهارت‌های لازم را کسب خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت دانشگاه در حل مشکل آلاینده‌ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان برخوار نیز گفت: کارخانه‌های موجود در شهرستان بخشی از آلاینده‌ها هستند و آماده هستیم تا از ظرفیت دانشگاه در حل مشکل آلاینده‌ها بهره ببریم.

احسان مردان‌شاه اضافه کرد: هزینه‌های بسیار زیادی برای تحصیل دانشجو انجام می‌شود تا فارغ‌التحصیل شود؛ اما بعضاً مشاهده شده که در شغلی غیر از تخصص خود مشغول به کار است و طرح پویش می‌تواند این مشکلات را کاهش دهد.

به گزارش آنا، برقراری هماهنگی‌های لازم با صنایع درباره طرح پویش، برگزاری نشست با هیئت امنای شهرک صنعتی دولت‌آباد و برگزاری دوره‌های مورد نیاز صنایع توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد از مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر