دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در دانشگاه محقق اردبیلی؛

کنفرانس بین‌المللی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست برگزار می‌شود
چهارمین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به همراه پنجمین همایش ملی جنگل ایران در ۱ و ۲ آذر ماه 1402 به همت دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.
کد خبر : 880284

به گزارش گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری خبرگزاری آنا، چهارمین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به همراه پنجمین همایش ملی جنگل ایران در ۱ و ۲ آذر ماه 1402 به همت دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

این کنفرانس با هدف گردهم‌آوری دانشمندان برجسته دانشگاهی، محققان و پژوهشگران برای تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات و نتایج تحقیقات خود در مورد همه محورهای کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست برگزار می‌شود. همچنین یک پلت­فرم بین‌رشته‌ای برگزیده برای محققان، مجریان و دانشجویان فراهم می‌کند تا جدیدترین علوم، روندها و نگرانی‌ها و همچنین چالش‌های عملی مواجه شده و راه‌حل‌های اتخاذ شده در زمینه‌های کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را ارائه و مورد بحث قرار دهند.

کنفرانس صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در تلاش برای:

- ایجاد یک انجمن برای تبادل اطلاعات در مورد فنون مدیریت جنگل، جنگلشناسی و تحقیقات از طریق جلسات دوره­ای و سایر ابزارهای مناسب.

- همکاری با ادارات و موسسات ملی و استانی، اعم از دولتی و خصوصی، در شناسایی و حل نیازهای مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست.

- ارتقای آگاهی مردم و سازمان‌­های مربوطه در مورد نیاز به مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست.

- تشویق تحقیق در مورد روش‌­های مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست توسط سازمان­‌های دولتی و خصوصی.

- ترویج همکاری و هماهنگی فعالیت‌ها در بین نهادهای مرتبط با جنبه‌های نظارتی و پایش منابع طبیعی و محیط زیست است.

دبیر علمی چهارمین کنفرانس بین‌المللی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست از برگزاری این کنفرانس در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

به گزارش آنا، کیومرث سفیدی دبیر علمی چهارمین کنفرانس بین‌المللی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در گفت‌وگو با رسانه‌ها از برگزاری این کنفرانس در اردبیل خبر داد و گفت: این کنفرانس با هدف گردهم‌آوری دانشمندان برجسته دانشگاهی، محققان و پژوهشگران برای تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات و نتایج تحقیقات خود در مورد محورهای آن برگزار می‌شود.

سفیدی اضافه کرد: همچنین یک پلتفرم بین‌رشته‌ای برگزیده برای محققان، مجریان و دانشجویان فراهم می‌کند تا جدیدترین علوم، روندها و نگرانی‌ها و همچنین چالش‌های عملی مواجه شده و راه‌حل‌های اتخاذ شده در زمینه‌های کنفرانس را ارائه و مورد بحث قرار دهند.

وی با اشاره به محورهای این کنفرانس، گفت: حفاظت، بازسازی و پویایی بوم‌سازگان‌های جنگلی،  جنگل‌شناسی، آتش‌سوزی، سلامت جنگل و تنوع زیستی، مدیریت و پایش کمی و کیفی بوم‌سازگان‌ها، رویکرد اکولوژیک در مدیریت جنگل‌ها و مراتع، تغییر اقلیم، مخاطرات محیطی و تاب‌آوری بوم‌سازگان، ارزیابی، مدل‌سازی و مدیریت منابع آب-خاک-گیاه، مدیریت کاربری اراضی و خدمات بوم‌سازگان، سنجش از دور و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی، مدیریت جامعه‌محور جنگل‌ها و مراتع، قوانین، حقوق و حکمرانی منابع طبیعی و محیط زیست و مسائل اقتصادی و اجتماعی، عمران-مهندسی محیط زیست، توسعه پایدار شهری و روستایی و اکوتوریسم، امنیت زیستی و کشاورزی سازگار با محیط زیست، گردشگری - سرمایه‌گذاری سبز و  مدیریت و تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ اهداف اصلی این کنفرانس هستند.

در «چهارمین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست» دکتر عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، دکتر کامران پورمقدم مشاور وزیر جهادکشاورزی و مدیر طرح ملی زراعت چوب و دکتر رسول اشرفی‌پور رئیس شورای عالی منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور و جمعی از مسئولان ملی و استانی حضور و به ارائه سخنرانی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر