دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

استقبال وزارت بهداشت از صاحبان ایده و فناوری‌های نوین پزشکی برای ثبت اختراعات

استقبال وزارت بهداشت از صاحبان ایده و فناوری‌های نوین پزشکی برای ثبت اختراعات
رئیس مرکز ملی تحقیقات آموزش پزشکی از استقبال وزارت بهداشت از صاحبان ایده و فناوری‌های نوین برای ثبت اختراعات اشاره کرد.
کد خبر : 880244

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، احسان شریفی‌پور، رئیس مرکز ملی تحقیقات آموزش پزشکی روز دوشنبه در یک نشست خبری اظهار کرد: طرح رتبه بندی و ارتقای اعضای هیئت علمی در ۱۸ ماه گذشته با حضور ۴۰۰ استاد مورد بررسی و تایید وزیر بهداشت قرار گرفته و به زودی در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود.

وی اظهار داشت: حدود ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی بر اساس ادغام سیستم آموزش در نظام سلامت در کشور فعال هستند و طرح رتبه‌های این دانشگاه‌ها نیز در حال تدوین بوده و تا پایان امسال در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد تا فضای رقابتی سالم از لحاظ تولید علم و محتوا ایجاد شود.

شریفی‌پور با اشاره به ضرورت بکارگیری فناوری‌های نوین پزشکی مانند هوش مصنوعی، شبیه‌ساز‌ها در سیستم‌های آموزشی کشور، تصریح کرد: ایران از نظر تولید و جایگاه علمی در رتبه‌های خوبی قرار دارد و در این زمینه نیز می‌تواند توانمندتر باشد.

به گفته رئیس مرکز ملی تحقیقات آموزش پزشکی، در حال حاضر برای جذب صاحبان ایده و فناوری‌های نوین پزشکی، "مرکز نوآوری" در مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی ایجاد شده که پس از بررسی‌های مورد نیاز به صورت هوشمندانه وارد مرحله تجاری‌سازی می‌شوند.

شریفی‌پور با اشاره به برگزاری همایش ملی شیخ الرئیس اول تا سوم آذرماه در مرکز همایش‌های رازی، اظهار داشت: شیخ الرییس نخستین همایش ملی در عرصه کاربرد فناوری‌های نوین است و حدود ۲۰۰ اثر برگزیده به دبیرخانه این همایش ارسال شده و طرح‌های برتر در آن ارایه می‌شود.

وی افزود: توسعه گفتمان فناوری‌های نوین، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و بحث و تبادل نظر در مورد محصولات فناور از اهداف برگزاری این همایش بوده و در حاشیه آن نمایشگاه نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر