دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

آشوبی: صحبت از استعفای گل‌محمدی روی هیجان کاذب است/ پرسپولیس از بازی النصر امتیاز می‌گیرد

آشوبی: صحبت از استعفای گل‌محمدی روی هیجان کاذب است  پرسپولیس از بازی النصر امتیاز می‌گیرد
پیشکسوت سرخابی گفت: صحبت درباره استعفای گل‌محمدی و اینکه او چیزی ندارد به تیم اضافه کند، احساسی، غیرواقعی و از سر هیجان کاذب است.
کد خبر : 880243

فرزاد آشوبی در گفت و گو خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در مورد اینکه علی پروین از پیشکسوتان پرسپولیس خواسته تا بازی با النصر مصاحبه‌ای نداشته باشند و این موضوع فشار روی تیم را برای کسب نتیجه مقابل نماینده متمول عربستان مضاعف نمی‌کند، اظهار کرد: در طول یک فصل نتایج تیمی که مدعی قهرمانی در سه جام است در مقاطعی از فصل نتایج دلخواه را به دست نمی‌آورد و باید واقع‌بین باشیم. دو بازیکن ملی‌پوش تیم رباط صلیبی از دست داده‌اند و سرماخوردگی و مصدومیت دو سه ملی‌پوش دیگر تیم به وقوع پیوسته است. اتفاق عجیب و پیچیده‌ای نیست در چنین شرایطی یک تیم نتواند به روند رو به رشد خود ادامه دهد. درک این موضوع از عجایب فوتبال نیست و از ویژگی‌های این ورزش است. مطمئن هستم پرسپولیس کیفیت و توان خود را می‌یابد و دوباره روی ریل موفقیت می‌افتد.

پرسپولیس نیازمند تمرکز است

وی ادامه داد: اینکه گفته شده یحیی گل‌محمدی باید استعفا دهد، برای سرمربی که پرسپولیس را در فصول گذشته قهرمان کرده و فصل پیش موفق به کسب سه‌گانه با این تیم شده، پر واضح است که نباید استعفا دهد و اتفاقاً خیلی نکات فنی دارد تا به تیم بیفزاید. این قبیل صحبت‌ها احساسی، غیرواقعی و از سر هیجان کاذب است و نباید به آن‌ها توجهی شود. پرسپولیس نیازمند تمرکز است و مسائلی که پیرامون این تیم رخ می‌دهد، در فضای دوستانه و محترمانه که از فضای زرد رسانه‌ای دور باشد، باید برطرف شود. توجه به اتحاد میان اعضای تیم، مدیریت، پیشکسوتان و هواداران شود. دیگر موارد تنها پرسپولیس را به حاشیه می‌برد و این تیم هر چه قدر از چنین فضایی دور باشد درصد موفقیت بیشتری خواهد داشت.

پرسپولیس مهاجمی با استاندارد بالا ندارد

پیشکسوت سرخابی خاطرنشان کرد: بازی با النصر قرار نیست با برد حتمی پرسپولیس شود. قرار بر این هم نیست نماینده کشورمان بازنده باشد. اینکه النصر چه توانایی‌هایی دارد و از چه بازیکنانی بهره می‌برد، بخشی از بازی است، ولی بخش دیگری از بازی هم در دست کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس خواهد بود. با تمرکز، انرژی و هوشیاری بالا می‌شود به سمت کسب امتیاز پیش رفت. هواداران پرسپولیس به اینکه تیم‌شان در عربستان از النصر امتیاز می‌گیرد امید زیادی داشته باشند، ولی یک یا سه امتیاز در جریان مسابقه مشخص می‌شود. مسئله دیگر در مورد تیم پرسپولیس مربوط به مهاجمان این تیم است، چون مهاجمانی با استاندارد بالا دیده نمی‌شوند. شهاب زاهدی بازیکن پرتلاشی است و اثرگذار هم ظاهر شده، ولی پرسپولیس به مهاجمی در سطح یورگن لوکادیا، عیسی آل کثیر، مهدی طارمی و علی علیپور نیاز دارد.  

سخت است عملکرد استقلال را پیش‌بینی کنیم

آشوبی در مورد اینکه استقلال به آرامش رسیده و تا چه زمانی این تیم می‌تواند به همین روند ادامه دهد، تصریح کرد: استقلال با وجود مشکلاتی که داشته عملکرد خوبی را ثبت کرده و در فرم بازی کامل‌تر از فصول گذشته عمل می‌کند. در نظر بگیریم مشکلات عدیده‌ای را گذرانده، ولی ساختار تیم برای سومین فصل حفظ شده و بیشتر بازیکنان شناخت مناسبی از هم دارند. حضورش در صدر جدول تا اینجای فصل عملکرد قابل دفاعی است و اینکه بازی بزرگ خود را به سپاهان واگذار کرد هم بخشی از طبیعت فوتبال است. خیلی سخت و پیچیده است که بتوانیم با قطعیت از این بگوییم که استقلال می‌تواند در صدر بماند یا این جایگاه را از دست بدهد وقتی هفته‌های زیادی را تا پایان فصل داریم. ممکن است رشد بیشتری کند و احتمال دارد از مسیر پیروزی خارج شود. این موضوع قابل تشخیص نیست و باید منتظر بازی‌های بعدی تیم بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر