دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نصراللهی خبر داد؛

مدیرمسئول روزنامه اعتماد مجرم شناخته شد

مدیرمسئول روزنامه اعتماد مجرم شناخته شد
سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد را با اکثریت آراء مجرم تشخیص داد.
کد خبر : 880228

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اکبر نصراللهی سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: جلسه رسیدگی به پرونده بهروز بهروزی مدیرمسئول روزنامه اعتماد با اتهامات نشر اکاذیب و تخلف از مفاد بند ۴ مصوبه ۲۹۸ شورای امنیت ملی موضوع تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات در صفحه ۹ روزنامه مورخ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. هیأت منصفه پس از شنیدن دفاعیات متهم با اکثریت آرا در موضوع اتهامی او را مجرم دانست و با اکثریت آرا مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: آقای بهروزی مدعی شد از مصوبه شورای امنیت ملی خبر نداشته و به او ابلاغ نشده است؛ در مقابل برخی اعضای هیأت نظارت یادآوری کردند مصوبات شورای امنیت ملی از طریق معاونت مطبوعاتی به رسانه‌ها ابلاغ می‌شود و مدیر مسئول اعتماد هم در اظهاراتش به موارد قبلی تعامل با بخش‌های مسئول اشاره کرده است.

سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی در پایان گفت: رأی دادگاه رسیدگی به شکایت هیأت نظارت بر مطبوعات در مورد پرونده اتهامات روزنامه اعتماد، متعاقباً صادر خواهد شد. آخرین حکم دادگاه در مورد پرونده قبلی متهم، یکسال ممنوعیت از فعالیت مطبوعاتی بود که با اعتراض او، پرونده در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر