دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 آبان 1402 - 16:35
رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی:

سهم دانشگاه آزاد در تولید علم کشور ۱۹ درصد است

سهم دانشگاه آزاد در تولید علم کشور ۱۹ درصد است
محسن مرادی گفت: سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم کشور ۱۹ درصد است که در مقایسه با دانشگاه معتبری مانند دانشگاه تهران ۱۰ درصد بیشتر سهم دارد.
کد خبر : 880227

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن مرادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در آیین توجیهی و جشن نودانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه این واحد دانشگاهی بعد از واحد علوم و تحقیقات دومین دانشگاه آزاد کشور است، اظهار کرد: در این مجموعه آموزشی حدود ۷۰۰ رشته متنوع با ۳۴ هزار دانشجو در هشت پردیس دانشگاهی مشغول تحصیل بوده و حدود ۴۰۰ عضو هیئت علمی تمام‌وقت با رتبه‌های مختلف استادیاری دانشیاری و استاد تمام، حدود ۶۰۰ استاد مدعو و یک هزار دانشجوی دکتری در قالب دستیار آموزشی مشغول به تدریس هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی دارای ۱۸ واحد و مرکز آموزشی با حدود ۷۳ هزار دانشجو بوده؛ افزود: از عمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ۳۵ سال می‌گذرد که در این مدت در زمینه‌های علمی آموزشی فناوری و پژوهشی توفیقات بسیاری کسب کرده است.  این واحد دانشگاهی دارای ۳۰۰ کارگاه و آزمایشگاه بوده که بعضی از تجهیزات آن در معدود واحد‌های دانشگاهی کشور یافت می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: باری که دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کلان از روی دوش آموزش عالی کشور برداشته از مجموع ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجوی کشور نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. خانواده دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۵ هزار استاد و هیئت علمی است و سهم این دانشگاه در تولید علم کشور ۱۹ درصد بوده که در مقایسه با دانشگاه معتبری مانند دانشگاه تهران ۱۰ درصد بیشتر سهم دارد.

مرادی با بیان اینکه در سال‌های اخیر نگاه دانشگاه آزاد به حوزه آموزش و پژوهش تغییرات جدی داشته اضافه کرد: در طرح پویش اگر دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بخواهد کار کند هیچ محدودیتی نداریم. اکنون ۲۰ نفر از دانشجویان در صنعت ایران‌خودرو مشغول کار هستند که شهریه آنان را ایران‌خودرو پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در طرح پویش بورسیه صنعت می‌شوند، خطاب به دانشجویان مطرح کرد: دوره دانشجویی فرصت مغتنمی بوده تا از ظرفیت‌های دانشگاه به بهترین شکل استفاده کنید یکی از این ظرفیت‌ها طرح پویش است. اکنون درخواست‌های زیادی از سوی صاحبان حرفه و صنعت برای اعزام دانشجویان داریم. در حوزه مهارت‌آموزی سعی کنید مهارت‌های لازم را همزمان با تحصیل یاد بگیرید. در سامانه مشکات، آموزش‌های کوتاه‌مدت در کل کشور بارگذاری می‌شود و این فرصت را غنیمت بشمارید.

انتهای پیام/

ارسال نظر