دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

«مارول‌ها» و شکستی دیگر برای ابرقهرمان‌ها در گیشه

«مارول‌ها» و شکستی دیگر برای ابرقهرمان‌ها در گیشه
در حالی که بیش از دو هفته از اکران فیلم سینمایی «مارول‌ها» جدیدترین ساخته ابرقهرمانی کمپانی مارول گذشته است، این فیلم هم در گیشه و هم در نظر منتقدان با شکست سنگینی مواجه شده است.
کد خبر : 880223

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ۱۶ روز است که فیلم سینمایی «مارول‌ها» (The Marvels) اکران جهانی خود را آغاز کرده، اما در این مدت عملکرد به شدت ناامیدکننده‌ای داشته است.

این فیلم سی‌وسومین اثر از دنیای سینمایی مارول و سومین فیلم از فاز پنجم این دنیاست. اثری که شخصیت‌های اصلی آن «کاپیتان مارول» (با بازی بری لارسون) «مونیکا رمبو» (با بازی تیونا پریس) و «کامالا خان» (با بازی ایمان ولانی) هستند، سه ابرقهرمان زن که پیش از این در فیلم‌ها و سریال‌های متفاوت کمپانی مارول حضور داشتند و حالا در کنار هم یک تیم سه‌نفره را تشکیل می‌دهند تا با شخصیت‌های جدیدی همچون «پرنس یان» (با بازی پارک سئو جون) با دشمنان خود مبارزه کنند.

اما همبازی شدن این سه ابرقهرمان (همانطور که از قبل پیش‌بینی شده بود) برای مخاطبان و منتقدان ترکیب دلچسبی نبود و باتوجه به اینکه نتیجه کار هم مورد رضایت تماشاگران نبود، فیلم جدید مارول یک شکست دیگر در کارنامه این کمپانی به ثبت رساند. بودجه تولید این فیلم ۲۷۰ میلیون دلار است و طبق پیش‌بینی‌ها برای اینکه بخواهد از شکست فرار کند باید حداقل فروشی ۳ برابر با بودجه خود کسب کند، اما به نظر می‌رسد رسیدن به رقم بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برای این اثر امکان پذیر نباشد.

فیلم «مارول‌ها» اکران افتتاحیه خود را با فروش ۲۱ میلیون دلاری آغاز کرد، رقمی که بدترین میزان فروش در اکران افتتاحیه در میان تمام فیل‌های کمپانی مارول بود. تا به امروز و با گذشت ۱۶ روز اکران نیز این فیلم به رقم ۱۷۱ میلیون دلاری رسیده که نشان می‌دهد «مارول‌ها» در مسیر یک شکست تجاری بزرگ است و نباید از آن انتظار ویژه‌ای داشت.

در طول ماه‌های اخیر فیلم‌های ابرقهرمانی معمولا فروش ضعیفی را پشت سر گذاشتند، اما «مارول‌ها» جای پای خود را در قعر جدول فروش محکم کردند و از آثار شکست خورده‌ای مثل «فلش» و «سوسک آبی» دی‌سی نیز عملکرد بدتری داشت.

«مارول‌ها» و شکستی دیگر برای ابرقهرمان‌ها در گیشه

حضور «مارول‌ها» در فهرست ضعیف‌ترین فیلم‌های کمپانی مارول از نظر منتقدان

ضربه مهلک منتقدان

فیلم سینمایی «مارول‌ها» جدا از اینکه در گیشه شکست سنگینی خورده، در نظر منتقدان هم فیلم محبوبی نبود و در اکثر سایت‌های معتبر امتیازدهی، روز‌های سختی را سپری می‌کند. روند بد این فیلم در سایت‌های امتیازدهی از همان روز‌های ابتدایی اکران آغاز شد. به عنوان مثال در سایت روتن تومیتوز امتیاز اولیه این اثر ۵۴ از ۱۰۰ بود، آن هم زمانی که نزدیک به ۷۰ منتقد به این فیلم امتیاز دادند. این امتیاز باعث شد که «مارول‌ها» تا چند روز در جدول امتیازات آثار کمپانی مارول در قعر جدول قرار بگیرد.

اما زمانی که آمار منتقدان بیشتر شد شرایط این فیلم هم کمی تغییر کرد و امتیاز کلی ان بالاتر آمد، تا جایی که برخی مدعی شدند کمپانی مارول با خریدن نظر منتقدان، اعتبار و آبروی فیلم جدیدش را حفظ کرده است! این فیلم در حال حاضر امتیاز ۶۲ از ۱۰۰ را دارد، این عدد از ۳۱۸ نقد به دست آمده است.

در سایت متاکریتیک دیگر سایت معتبر امتیازدهی، اما اوضاع دردناک‌تر است. نمرات اولیه این فیلم در این سایت پس از ثبت ۳۱ نقد ۵۱ درصد بود، اما حالا و با ثبت ۵۶ نقد امتیاز آن به ۵۰ درصد رسیده است.

اما نکته جالب توجه امتیاز پایین این فیلم در سایت IMDB است، در این سایت که همه دوستداران سینما می‌توانند در ان به آثار مختلف امتیاز دهند، معمولا فیلم‌های مارول با توجه به تمی که دارند و طرفداران پروپاقرص این کمپانی امتیازات خوبی کسب می‌کنند، اما «مارول‌ها» در اینجا نیز مورد اقبال قرار نگرفته و امتیاز این فیلم بعد از ثبت بیش از ۴۷ هزار رای امتیاز نه چندان خوب ۶ از ۱۰ است.

این برخورد‌ها با آخرین ساخته کمپانی مارول شرایط را برای این کمپانی بسیار سخت کرده است، مخصوصا پس از انتقادات فراوان از سریال «تهاجم مخفی» و فیلم «مرد مورچه‌ای» که هردو برای این کمپانی آثار پرخرجی بودند. تنها اثری که در ماه‌های اخیر کمی برای مارول آبروداری کرده است فصل دوم مینی سریال «لوکی» بود که هم منتقدان آن را دوست داشتند، هم مخاطبان عمومی آن، اما شکست «مارول‌ها» شیرینی آن پیروزی را نیز از بین برد تا بار دیگر کمپانی مارول وارد بحران شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر