دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 00:35

گراییلی: سرمربی خارجی برای شنای ایران اثربخش خواهد بود/ همرنگ نبودن دمپایی داوران یک اتفاق عادی است!

گراییلی: سرمربی خارجی برای شنای ایران اثربخش خواهد بود  همرنگ نبودن دمپایی داوران یک اتفاق عادی است!
رئیس هیئت شنای استان خراسان رضوی گفت: از علم و تجربه سرمربی خارجی می‌توان بهره برد و حتی حضور مربیان خارجی به‌عنوان مشاور می‌تواند اثربخش باشد.
کد خبر : 880163

حسین گراییلی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره مسابقات شنای جام ولایت که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هفتمین دوره مسابقات شنای مسافت کوتاه جام ولایت امام رضا (ع) در دو رده سنی زیر ۱۵ و بالای ۱۵ سال برگزار  شد. محل برگزاری این رقابت‌ها استخر مدرسه شنای موج آبی مشهد بود و ۲۴۰ شناگر در قالب ۳۰ تیم به رقابت پرداختند. تیم استخر شهید هاشمی نژاد مشهد قهرمان شد و استخر نور تهران و استخر ۹ دی در رده‌های دوم و سوم ایستادند.  

وی درباره اینکه در فضای مجازی موضوع متفاوت بودن رنگ دمپایی داوران مسابقات تبدیل به سوژه شده بود، عنوان کرد: در استخرهای کشور به خصوص در مشهد، ناهمرنگ بودن دمپایی داوران یک اتفاق عادی است. پای چپ یک رنگ و پای راست یک رتگ، دمپایی‌ها در این حالت راحت‌تر جفت می‌شود. نکته خاصی نیست که بخواهند در مورد کیفیت برگزاری مسابقات آن را مطرح کنند. مهم این است که همه تیم‌ها از کیفیت برگزاری مسابقات رضایت داشتند. حداکثر تلاش شد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار شود و صددرصد مشکلاتی بوده ولی در کل با وجود امکاناتی که در اختیار داریم، رقابت‌ها در سطح رضایت‌بخش برگزار شد.

رئیس هیئت شنای استان خراسان رضوی در مورد جوایز مسابقات جام ولایت گفت: در هیچ‌یک از مسابقات داخلی غیر از مسابقات جایزه بزرگ، به تیم‌های اول تا سوم جایزه نقدی نمی‌دهند. کاپ قهرمانی و هدایایی به رسم یادبود می‌دهند. با این حال ما در این مسابقات به محمد قاسمی که موفق شد رکورد ۴۰۰ متر آزاد را جابه‌جا کند، کارت هدیه اهدا کردیم تا تقدیری از وی شود و با انگیزه بیشتری مسابقات را در آینده دنبال کند. ضمن اینکه به غیر از استخر آزادی، دیگر استخر‌های کشور، استاندارد‌های برگزاری تمامی مسابقات را به صورت کامل ندارند. با این حال حضور شناگران در مسابقات به سود شنای ایران خواهد بود.

گراییلی در مورد اینکه چه دیدگاهی در خصوص حضور سرمربی خارجی برای تیم ملی شنا دارد، تصریح کرد: کمیته فنی فدراسیون شنا باید در این مورد نظر دهد و تصمیم گیری کند. اینکه می‌گویند زیرساخت‌های کافی برای حضور سرمربی خارجی نداریم درست نیست، چون استخر ۵۰ متر استاندارد در تهران و چند شهر دیگر داریم. از علم و تجربه سرمربی خارجی می‌توان بهره برد و حتی حضور مربیان خارجی به‌عنوان مشاور می‌تواند اثربخش باشد، چون یک سری اطلاعات می‌تواند به شنای ایران تزریق کند و تفکرات آن‌ها نیز به مربیان ایرانی انتقال می‌یابد.

گراییلی:

انتهای پیام/

ارسال نظر