دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رئیس بنیاد شهید: مقابله با مستکبران بخشی از قانون اساسی ما است

رئیس بنیاد شهید: مقابله با مستکبران بخشی از قانون اساسی ما است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور با اشاره به اظهارات برخی سیاستمداران که نگاه خود را به جای انقلاب اسلامی و نگاه مستضعفان می‌دانند، گفت: مقابله با مستکبران جزئی از قانون اساسی ما است.
کد خبر : 880133

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدامیرحسین قاضی‌‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ،در برنامه تلویزیونی به افق فلسطین گفت: امروز سالروز اتمام داعش توسط سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است و امیدواریم به زودی ننگ صهیونیست از گیتی برداشته شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در کل ۲ نگاه تمدنی به انسان و عالم در سراسر جهان وجود دارد، افزود: در سالیان بسیار گذشته نژاد سفید اروپایی غربی که همواره خود را نژاد برتر می‌دانستند، در سراسر جهان برای پیروزی‌های خود کشته‌های فراوانی دادند، لذا در قرون وسطی و در دوران اروپای خشونت‌آمیز، به ویژه در منطقه بالکان که نژادهای مختلف باهم تلاقی داشتند، کلیسای منطقه به یک وحدت‌ رویه‌ای رسید تا بتواند اروپا را یکپارچه کند و جنگ را به پایان برساند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: البته پس از شکست مجدد این یکپارچگی، این نزاع با هدف توسعه قدرت میان اروپاییان در قالب جنگ جهانی اول شکل گرفت. از این رو بر آن شدند تا یک کانون درگیری جدید تعریف کنند، لذا باتوجه به سابقه تاریخی فلسطین، این منطقه انتخاب شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار‌ داشت: از طرفی به سبب نگاه نژاد‌پرستانه رژیم صهیونیستی و با توجه به اینکه این رژیم به یک عنصر اختلاف‌افکن در اروپا شناخته می‌شد، این نهاد اختلاف‌افکن پولدار را بهترین گزینه دانستند که مقابل فلسطینیان قرار دهند تا بتوانند از این طریق جهان اسلام و غرب آسیا را مهار کنند، تا دیگر یک عثمانی جدیدی شکل نگیرد و بتواند غرب را به چالش بکشد. البته تا حدی نیز در این زمینه موفق عمل کردند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: تفکر صهیونیست یک تفکر دینی نبوده و نژادپرستانه است. لذا این صف‌بندی را همان شیطان بزرگ که آمریکا هست هدایت می‌کند. انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی در ایران رخ داد اما اسرائیل در ۱۹۴۸ متولد شد. غربی‌ها این روزها به دنبال استفاده از رژیم صهیونیست هستند. امام راحل در آن زمان به عنوان یک عالم دینی آگاه نسبت به این رژیم هشدار دادند و نسبت به وقایع امروزی اعلام خطر کردند؛ لذا این موضوع هیچ ارتباطی به حکومت جمهوری اسلامی ایران ندارد.

قاضی‌زاده هاشمی تأکید کرد: با اشاره به اظهارات برخی سیاستمداران که نگاه خود را به جای انقلاب اسلامی و نگاه مستضعفان می‌دانند، می‌گوییم مقابله با مستکبران جزئی از قانون اساسی ما است. طبق آراء دینی ما اگر مسلمی به خطر بیفتد و مسلمانان به کمک آن نیایند مسلمان نیستند؛ لذا در قانون اساسی هم آمده، کما اینکه رهبرانقلاب نیز بارها اعلام کرده‌اند، ما آماده‌ایم و به وظیفه خود عمل می‌کنیم. رهبر معظم انقلاب می‌گویند دولت‌های اسلامی به میدان بیایند تا شاهرگ اسرائیل را ببندند، پس استراتژی جمهوری اسلامی کاملاً روشن است. این که امروز رزمندگان فلسطین در غزه دستشان پر است، به علت حمایت و وجود شهید سردار سلیمانی بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان‌کرد: رزمندگان فلسطین از جمهوری اسلامی درخواست حضور علنی در میدان را ندارند، اما جمهوری اسلامی کمک لجستیک و معنوی به مقاومت کرده است. همانطور که آمریکایی‌ها تمام قدرت خود را در ابعاد مختلف به میدان آوردند چرا که از فروپاشی اسرائیل ترسیدند، جمهوری اسلامی نیز به میدان آمده است. به همین خاطر است که مقام معظم رهبری می‌گویند این حماسه کاملاً فلسطینی است، در نتیجه آنان تعیین‌کننده میدان هستند.

معاون رئیس جمهور گفت: یکی از سخنگوهای حماس نیز اعلام کرد که محور مقاومت هیچگاه نمی‌خواهد خارج از این چارچوب عمل کند. ایران ۴۰ سال است که هزینه مقابله با صهیونیست را پرداخت کرده است. ما از بحر تا نهر را یک کشور می‌دانیم که آن فلسطین است، پس از حمایت مظلومان فلسطین افتخار می‌کنیم. اسرائیلی‌ها در روز ۷ اکتبر به پایان رسیدند و اکنون توسط سیاستمداران آمریکایی مدیریت می‌شوند. لذا عامل و عنصری برای میز مذاکره ندارند. آمریکایی‌ها غیرمستقیم حمایت می‌کردند اما اکنون علنی شده است. آمریکایی‌ها برای مذاکره دنبال سناریو مختلف هستند که در تمام گزینه‌ها حذف حماس مطرح است. به همین خاطر به دنبال قطع سیستم ارتباطی، تغذیه‌ای و لجستیکی حماس هستند.

قاضی‌زاده هاشمی تأکید کرد: جهان به دنبال برگشت از سیاست‌های آمریکایی است. وزیر خارجه آمریکا از ۵ کشور درخواست کمک کرده است. آمریکایی‌ها به صورت روشن طرف خود را در منطقه ایران می‌دانند و به دنبال گرفتن تضمین از ایران هستند، البته که حماس نیز بسیار خوب عمل کرده است، تمام ابعاد اسرائیل امروز درگیر جنگ است و دیگر هیچ گردشگری حاضر به ورود به این منطقه نشده است. حماس اعلام کرده است که آمادگی کامل برای جنگ طولانی دارد. اکنون پایگاه آمریکایی‌ها نیز در منطقه به خطر افتاده و مجبور هستند به زودی شکست را بپذیرند و بار دیگر حماس به پیروزی خواهد رسید. طبق فرمایش رهبر انقلاب صهیونیست‌ها بی‌وجدان هستتد و کودکان را می‌کشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر