دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

باغ‌راه حضرت زهرا(س) تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید

باغ‌راه حضرت زهرا(س) تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، بهره‌برداری از باغ‌راه حضرت زهرا(س) تا خرداد سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
کد خبر : 880130

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید مهدی هدایت؛ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از فرآیند اجرای پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) اظهار کرد: این پروژه بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در تهران محسوب می‌شود که طول این پروژه 9.5 کیلومتر و عرض آن 30 تا 35 متر است.

وی با اشاره به فرایند اجرای این پروژه تصریح کرد: این پروژه در دو منطقه 17 و 18 در حال انجام است و به عنوان محور گردشگری در این دو منطقه محسوب می‌شود و در ادامه این پروژه به رودخانه کن متصل خواهد شد.

وی با اشاره به مسیر راه‌آهن تهران ـ تبریز گفت: این پروژه‌ای در گذشته فاصله‌ای بین دو منطقه 17 و 18 ایجاد کرده بود که با توجه به اینکه ریل این مسیر به زیر زمین هدایت شد عرصه رها شده‌ای در این منطقه وجود داشت که 10 الی 15 سال این عرصه رها شده بود.

هدایت ادامه داد: در گذشته این پروژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت اما تنها 200 تا 300 متر از این پروژه در منطقه 18 آماده و بهره‌برداری رسید و در آن مقطع برنامه مراسم افتتاح این پروژه انجام شد، اما ناگفته نماند که از 9.5 کیلومتر از پروژه اشاره شده تنها 200 الی 300 متر پروژه به بهره‌برداری رسیده بود.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران  تصریح کرد: از 9.5 کیلومتر پروژه اشاره شده 3.5 کیلومتر در منطقه 17 و 6 کیلومتر آن در منطقه 18 قرار دارد که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه 30 درصد است.

وی با اشاره به فضاهای پیش‌بینی شده در فرایند اجرای این پروژه تصریح کرد: برای 6 کیلومتر از 9.5 کیلومتر پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) در منطقه 18 فضاهای دانش‌بنیان و مراکز اشتغال در نظر گرفته شده است و در منطقه 17 نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن امامزاده حسن فضای رویدادی و مذهبی در این قسمت پیش‌بینی شده است.

هدایت با اعلام این خبر که با افتتاح و بهره‌برداری کامل پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) که از سوی سرانه‌های خدماتی در مناطق 16، 17، 18 و 19 تامین خواهد شد گفت: در پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) سرانه‌های فرهنگی،‌ آموزشی و درمانی و ... در نظر گرفته شده و در حال حاضر نیز 5 پیمانکار در مسیر پروژه در حال فعالیت هستند.

وی در ارتباط با هزینه پیش‌بینی شده در خصوص احداث پروژه باغ‌راه حضرت زهرا گفت: اعتبار در نظر گرفته شده 2 هزار میلیارد تومان است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص زمان بهره‌برداری پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) تصریح کرد: تا پایان سال بیش از 80 درصد از این پروژه تکمیل خواهد شد و بخش‌هایی که آماده شوند به بهره‌برداری خواهند رسید و مابقی در سال آینده مورد بهره‌برداری کامل قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر