دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

شیبانی:‌ سیستم نگهداری از ساختمان مغفول مانده است/ درآمد شهرداری‌ها از تخلف حذف شود

شیبانی:‌ سیستم نگهداری از ساختمان مغفول مانده است  درآمد شهرداری‌ها از تخلف حذف شود
دبیر شورای سیاستگذاری همایش «نگهداشت ساختمان با رویکرد سیستمی» گفت:‌ نبود تفکر سیستمی باعث دردسر در بخش‌های مختلف نگهداری از ساختمان خواهد شد، موضوعی که باید دقیق و تخصصی بررسی شود.
کد خبر : 880113

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، منوچهر شیبانی اصل دبیر شورای سیاستگذاری همایش نگهداشت ساختمان با رویکرد سیستمی در نشست تخصصی این همایش که در محل خبرگزاری آنا برگزار شد، گفت:‌ در مبحث ۲۲ ملی ساختمان تاکید شده که اگر بازرس ساختمانی را ناایمن تشخیص دهد، آن ساختمان باید تخلیه شود؛ چراکه این مورد در تعارض با منافع شخصی مردم بوده و به همین دلیل تابه حال انجام نشده است.

شیبانی اصل ادامه داد:نبود تفکر سیستمی باعث دردسر در بخش‌های مختلف نگهداری از ساختمان خواهد شد. در برخی از کشور‌ها حتی تعویض پریز هم به عهده نماینده نگهداری ساختمان گذاشته است. موضوعاتی از این قبیل می‌تواند در فرایند بهبود وضعیت و نگهداری ساختمان مهم وتأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد: در جریان حادثه پلاسکو اگر سیستم نگهداشت ساختمانی داشتیم و اعمال هم می‌شد، قطعاً این حادثه رخ نمی‌داد.

شیبانی گفت: با پدیده عجیبی روبه‌رو هستیم که به آن دونقشه‌ای گفته می‌شود. زمان تصویب نقشه منطبق با اصول جامع و تفصیلی روی پروانه ساخت قرار می‌دهد و نقشه دیگری را اجرا می‌کند.

وی تأکید کرد: این معضل را باید در این حرفه حل کنیم. اگر می شود طرح جامع و تفصیلی اشتباه کند و ساختمان ۳ طبقه، ۹ طبقه شود پس طرح را اصلاح کنیم و اگر درست است جلوی آن را بگیریم. تا چه زمانی با فروش تراکم می خواهیم شهر را اداره کنیم!

دبیر شورای سیاستگذاری همایش نگهداشت ساختمان با رویکرد سیستمی ادامه داد: بحث درآمد شهرداری از تخلف باید حذف بشود و به جای آن درآمدهای دیگری برای شهرداری در نظر گرفته شود، آسیب درآمدزایی شهرداری از محل خلاف ها به آیندگان ما خواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر