دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بازدید فرماندار تهران از صد و پنجاه و یکمین مخزن آب اضطراری در تهران

بازدید فرماندار تهران از صد و پنجاه و یکمین مخزن آب اضطراری در تهران
فرماندار تهران در جریان بازدید از زیرساخت‌های مدیریت بحران شهر تهران، از مخزن آب‌رسانی اضطراری و شیر قطع اتوماتیک بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر بازدید کرد.
کد خبر : 880108

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، فرماندار تهران در جریان بازدید از زیرساخت‌های مدیریت بحران شهر تهران، از مخزن آب‌رسانی اضطراری و شیر قطع اتوماتیک بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر بازدید کرد.

احمد قیومی در این بازدید بر موثر و کارامد بودن نصب این مخازن در مواقع بحران جهت تامین قسمتی از نیاز شهروندان به آب شرب تاکید و کلانشهر تهران را جزء پنج شهر دنیا که مجهز به مخزن آب اضطراری می باشد دانست و از تلاش‌ها و سرعت عمل آبفا در این زمینه تشکر نمود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 4 شهر تهران نیز در حاشیه این بازدید در تشریح عملکرد شیر قطع اتوماتیک مخازن آب گفت: این شیرها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است و با کمترین انرژی باز و بسته می‌شود و در زمان زلزله سریعا قطع می‌شود. 

محمدتقی حسین زاده از دستاوردهای مهم این طرح پژوهشی و مهندسی به کاهش چشمگیر هزینه ها و صرفه جویی بالای ارزی و ریالی، بومی سازی فن آوری های نوین و صنایع استراتژیک جهت آمادگی برای مقابله با بحران و اولین سیستم هوشمند مکانیکال به منظور واکنش سریع در شرایط بحران (هر عاملی که منجر به شکستگی خطوط اصلی شود) اشاره نمود. 

وی  با مهم برشمردن نصب این مخازن و افزایش تاب‌آوری شهرها گفت: طرح آب‌رسانی اضطراری شهر تهران با هدف افزایش تاب آوری پایتخت در زمان بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی در پایتخت اجرا شده است و تدبیر این است که برای سه روز اول تا زمان رسیدن تیم‌های امدادی در نظر گرفته شود.

به گزارش انا، در 374 محله شهر تهران، بالغ بر 500 دستگاه مخزن آب اضطراری در حال احداث می‌باشد که می‌تواند قسمتی از نیاز شهروندان در مواقع بحران را برطرف نماید.

انتهای پیام/

ارسال نظر