دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 آبان 1402 - 10:57

بهادری جهرمی: همکاری دانشگاه‌ها با نهاد‌های اجرایی مهارت آموزی دانشجویان را درپی دارد

بهادری جهرمی: همکاری دانشگاه‌ها با نهاد‌های اجرایی مهارت آموزی دانشجویان را درپی دارد
سخنگوی دولت گفت: همکاری دانشگاه‌ها با نهاد‌های اجرایی و تخصصی باعث می‌شود که دانشگاه‌ها مباحث علمی را به عرصه عمل ببرند و دانشجویان در این تعامل مهارت‌آموزی کنند.
کد خبر : 880100

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت با حضور در دانشگاه شهید بهشتی از اولین مرحله رقابت علمی شبیه‌سازی شورای نگهبان بازدید کرد و در کنار داوران، به نظارت بر عملکرد برخی گروه‌ها پرداخت.

بهادری با اشاره به این که در دوره قبلی این رقابت‌ها هم به عنوان داور حضور داشته است، اظهار داشت: استقبال دانشجویان از این رویداد خوب بوده است و گفته شده که ۴۲ گروه از ۲۰ استان کشور در رقابت‌ها حضور دارند.

سخنگوی دولت گفت: چنین رویداد‌هایی برای تکمیل آنچه در دانشگاه‌ها می‌خوانیم مفید است و تجربه خوبی برای به اجرا درآوردن آموخته‌های دانشگاهی است، اصلی‌ترین حسن این رویداد‌ها این است که زمینه مهارت‌محور شدن موضوعات نظری را می‌دهد و فایده دیگر آن این است که به صورت عینی، ملموس و خودآموز آنچه که دانشجویان خوانده‌اند در تعامل با سایر اعضای گروه تکمیل می‌شود.

بهادری، آشنایی اعضای گروه‌ها با قانون اساسی را خوب ارزیابی کرد و گفت: گروه‌ها علاوه بر دارابودن اطلاعات مناسب، کار تیمی را هم می‌شناختند و هماهنگی خوبی هم در تقسیم وظایف داشتند که نشان می‌دهد برای شرکت در این رقابت تلاش کرده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، برگزاری چنین رویداد‌هایی را زمینه‌ساز اصلاح تصور‌های ذهنی دانشجویان نسبت به شورای نگهبان دانست و افزود: شرکت‌کنندگان در این رقابت می‌بینند که فعالیت شورای نگهبان کاملا تخصصی است.

وی افزود: همکاری دانشگاه‌ها با نهاد‌های اجرایی و تخصصی، هم باعث می‌شود که دانشگاه‌ها مباحث علمی را به عرصه عمل ببرند و دانشجویان در این تعامل مهارت‌آموزی می‌کنند و هم عاملی می‌شود که مجموعه‌هایی مانند شورای نگهبان از ظرفیت‌های علمی مجموعه‌های دانشگاهی استفاده کنند و با شناسایی و همکاری با نخبگان، توان کارشناسی خود را افزایش دهند.

بر اساس این گزارش، اولین مرحله از سومین دوره رقابت علمی شبیه‌سازی شورای نگهبان که به موضوع بررسی مصوبات اختصاص داشت پایان یافت و گروه‌های شرکت کننده در مرحله بعد در زمینه بررسی صلاحیت‌ها رقابت می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر