دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران برگزار می‌شود

هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران برگزار می‌شود
هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران به میزبانی شهر اصفهان آذرماه سال جاری برپا می‌شود.
کد خبر : 880097

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، این رویداد با حضور ۴۰ تن از هنرمندان و وزیر فرهنگ این کشور از دوم تا پنجم آذر ماه سال جاری میزبان علاقه مندان خواهد بود.

در این رویداد هنرمندان ترکمنی در حوزه هنرهای تجسمی، موسیقی، صنایع دستی، فیلم و سینما آثار خود را به مخاطبان ارائه می‌کنند.

هفته‌های فرهنگی یکی از اصلی‌ترین رویدادهای روابط فرهنگی و دیپلماسی عمومی است که بر اساس موافقت‌نامه‌های فرهنگی میان دو کشور و با حضور عالی‌ترین مقام فرهنگی برگزار می شود.

این رویداد با میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان متولی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، استانداری، شهرداری و حوزه هنری اصفهان برپا خواهد شد.

هفته فرهنگی ترکمنستان دوم آذر ماه، ساعت ۱۷:۳۰ در تالار هنر اصفهان، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان و وزیر فرهنگ ترکمنستان افتتاح می شود.

در طول برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان علاوه بر اجرای گروه‌های موسیقی سنتی ترکمنستان، نمایشگاه صنایع دستی، آثار هنری و تجسمی، لباس سنتی، هفته فیلم ترکمنستان، نمایشگاه عکس در محل حوزه هنری اصفهان مجموعه تاریخی سعدی برقرار است.

در این رویداد فرهنگی، همچنین نشست ادبی مخدومقلی فراغی به عنوان یکی از مشاهیر مشترک دو کشور، با حضور شاعران و ادیبان ایران و ترکمنستان در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر