دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اِس‌اَندپی: رژیم صهیونیستی به سمت رکود شدید اقتصادی پیش می‌رود

اِس‌اَندپی: رژیم صهیونیستی به سمت رکود شدید اقتصادی پیش می‌رود
آژانس رتبه‌بندی اعتباری اس‌اندپی اعلام کرد: درگیری رژیم صهیونیستی با حماس بر تولید ناخالص داخلی (GDP) این رژیم در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ تأثیر منفی خواهد گذاشت.
کد خبر : 880082

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، آژانس رتبه‌بندی اعتباری اس‌اندپی(S&P) در گزارشی در هفته جاری اعلام کرد که اقتصاد رژیم صهیونیستی در سه ماهه چهارم امسال به دلیل افزایش خطرات ژئوپلیتیکی و امنیتی به دلیل درگیری با گروه فلسطینی حماس ۵ درصد کوچکتر خواهد شد.

این آژانس رتبه‌بندی به فعالیت‌های تجاری کمتر، کاهش تقاضای مصرف‌کننده و محیط سرمایه‌گذاری «بسیار نامطمئن» اشاره کرد. S&P پیش‌بینی می‌کند کسری مالی رژیم صهیونیستی معادل ۵.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ و ۲.۳ درصد بیش از پیش‌بینی‌های قبل از جنگ باشد.

دولت رژیم صهیونیستی هزینه‌های مالی ارتش و غرامت به شرکت‌های نزدیک مرز با غزه و خانواده‌های قربانیان و گروگان‌های حماس را افزایش داده است. این منجر به رکورد کسری بودجه شده که در ماه گذشته به ۶ میلیارد دلار رسید و در مقایسه با یک سال گذشته بیش از هفت برابر افزایش یافته است.

گزارش S&P پس از آن منتشر شد که این آژانس در ماه گذشته، تنها دو هفته پس از آغاز درگیری در ۷ اکتبر، چشم انداز اعتبار رژیم صهیونیستی را از ثبات به منفی کاهش داد. آژانس‌های رتبه‌بندی Moody's و Fitch هر دو اسرائیل را برای کاهش رتبه مورد بررسی قرار داده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر