دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر فرهنگ در شبکه ایکس نوشت:

تاکید رئیس جمهور بر تحقق وصیت مرحوم ندوشن و آرام گرفتن در جوار عطار و خیام

تاکید رئیس جمهور بر تحقق وصیت مرحوم ندوشن و آرام گرفتن در جوار عطار و خیام
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: فرهنگ‌دوستان ایران آماده بدرقه باشکوه دکتر اسلامی ندوشن هستند، تاکید رییس جمهور بر تحقق وصیت این فرزند ایران و آرام گرفتن در جوار عطار و خیام است.
کد خبر : 880063

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر مرحوم ندوشن، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در صفحه شخصی خود در شبکه ایکس نوشت: فرهنگ‌دوستان ایران آماده بدرقه باشکوه دکتر اسلامی ندوشن هستند، تاکید رییس جمهور بر تحقق وصیت این فرزند ایران و آرام گرفتن در جوار عطار و خیام است.

اسماعیلی ادامه داد: فرهنگ‌دوستان ایران آماده بدرقه باشکوه دکتر اسلامی ندوشن متفکر فرهنگی میهن‌مان هستند. وقتی وصیت استاد مبنی بر آرام‌گرفتن در نیشابور را به استحضار آقای رئیس‌جمهور رساندیم، بر تحقق این وصیت تاکید و فورا با خاکسپاری فرزند ایران در باغ مشاهیر نیشابور و در جوار عطار و خیام موافقت کردند. روح بزرگش شاد.

وی نوشت: دکتر اسلامی ندوشن نویسنده و استاد دانشگاه تهران در سال‌های اخیر عمر خود با توجه به کهولت سنی با فرزندانش در کشور کانادا زندگی می‌کرد. ندوشن در سوم شهریور ۱۳۰۳ در شهر ندوشن استان یزد به دنیا آمد. اسلامی ندوشن در آثارش با نثری ساده و روان، ایران و ایرانی را در جهان پر آوازه کرد و تلاش هایش برای پیوند نسل جوان با بنیادهای فرهنگی به آثار وی امتیاز ویژه ای داده بود. از ۵۰ اثرش بیش از ۱۰ اثر با نام ایران است و آثارش در اغلب کتابخانه های کشور موجود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر