دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 آبان 1402 - 19:44

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟
آیا هدیه‌ای بهتر از یک دسته گل زیبا هست؟ گل‌ها هدایایی فوق‌العاده‌ای برای مناسبت‌های مختلف هستند و خرید گل را می‌توان بهترین روش برای نشان دادن عشق و احترام در نظر گرفت.
کد خبر : 880042

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیا هدیه‌ای بهتر از یک دسته گل زیبا هست؟ گل‌ها هدایایی فوق‌العاده‌ای برای مناسبت‌های مختلف هستند و خرید گل را می‌توان بهترین روش برای نشان دادن عشق و احترام در نظر گرفت. فرقی نمی‌کند که از گلفروشی محل خود گل می‌خرید یا می‌خواهید برای خرید انواع گل و گیاه  از فروشگاه آنلاین مثل گل باما رجوع کنید، انتخاب گل همیشه انتخاب فوق‌العاده‌ای است. اما ایرانی‌ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ بدهیم.

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟

گاهی اوقات می‌توان از گلها به عنوان هدایای اضطراری در مناسبت‌های مختلف استفاده کرد. گل‌ها بهترین راه برای بیان احساسات مختلف از شادی تا غم، عشق، دوستی، معذرت‌خواهی و حتی ناراحتی است. این بدان خاطر است که زبان گل‌ها زبان جهانی است.

از زمان گذشته تا امروز، گل‌ها زبان ارتباطی هستند و می‌توان از آنها در مراسمات مختلف استفاده کرد. برای مثال خرید تاج گل برای خواستگاری یا نامزدی و یا خرید باکس گل برای ولنتاین یا تبریک تولد همیشه یک ایده‌ی خوب است. اما ایرانی‌ها در چه مناسبت‌هایی بیشتر گل می‌خرند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟

محبوب‌ترین گل برای مناسبت‌های مختلف ایرانی‌ها: 1. گل روز مادر

روز مادر زمانی است برای تجلیل از زحمات و عشق بی‌نهایت مادر و چه راهی بهتر از یک دسته گل زیبا برای نشان دادن قدردانی؟ انتخاب گل مناسب برای روز مادر می‌تواند مشکل باشد. با این حال انتخاب‌های گسترده‌ای وجود دارد. مثلا می‌توانید به سراغ گل‌های رز زیبا بروید. خرید یک باکس گل رز با هر رنگی حتی رنگ عاشقانه‌ی قرمز برای مادرها فوق‌العاده است.

علاوه بر این، گل لاله، گل داوودی، زنبق، میخک، پیونی، ادریسی و غیره برای چیدن یک دسته گل، باکس گل یا سبد گل روز مادر در فرهنگ ایرانی انتخاب خوبی است.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 2. گل روز پدر

برای قدردانی از زحمات پدرها نیز، گل‌ها می‌توانند بهترین گزینه باشند. البته انتخاب گل مناسب برای روز پدر در فرهنگ ایرانی هم مهم است. گل رز همیشه یک انتخاب کلاسیک است اما شاید بهتر باشد دسته گلی از گل‌های مورد علاقه او تهیه کنید و یا به سراغ گل‌های متفاوت و کمی مردانه بروید!

برای ابراز عشق به پدر و یا همسر، خرید یک دسته گل رز بسیار ایده‌آل است اما گل رز تنها انتخاب موجود نیست. ایرانی ها معمولا برای گل رز روز پدر سراغ گل بابونه، ارکیده، آفتابگردان، گل لاله، گل میخک و غیره می‌روند.

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟

گل برای مناسبت‌های مختلف: 3. گل روز تولد

تولد بهترین زمان برای نشان دادن به دوستان یا اعضای خانواده است که به آنها اهمیت می‌دهید و چه راهی بهتر از یک دسته گل زیبا برای این کار؟ ایرانی ها برای روز تولد معمولا خرید دسته گل، باکس گل یا حتی خرید گل شاخه‌ای را هم در نظر می‌گیرند و برای این کار به سراغ گل‌هایی با رنگ شاد و پاستلی می‌روند.

البته گزینه‌های جذاب دیگری مانند باکس گل و عروسک یا باکس گل و بادکنک هم معمولا برای هدیه دادن در روز تولد برای ایرانی ها بسیار رواج دارد. همچنین بسیاری از ایرانی ها برای تبریک تولد نوزاد نیز خرید گل را انتخاب می‌کنند تا با گل‌هایی زیبا قدم نورسیده را تبریک بگویند.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 4. گل خواستگاری و نامزدی

یکی از مراسم‌های مهم برای ایرانی ها که حتما با خرید گل همراه است، جشن خواستگاری و نامزدی است. روز خواستگاری در لیست مهمترین روزهای زندگی جوانان قرار می‌گیرد و خرید یک تاج گل، دسته گل، باکس گل و غیره می‌توان اهمیت این روز را نشان دهد.

خرید گل برای جشن نامزدی، روز خواستگاری و بله و برون از اهمیت زیادی برخوردار است. ایرانی ها از ترکیب گل‌های مختلفی برای روز خواستگاری و نامزدی استفاده می‌کنند. اما گل رز، لیلیوم، ارکیده، زنبق، ژربرا، میخک و غیره از محبوب‌ترین انتخاب‌ها هستند.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 5. روز ولنتاین

برای نشان دادن عشق و محبت هیچ روز خاصی وجود ندارد و می‌توان هر روز با خرید حتی یک شاخه گل عشق و محبت را به عزیزان نشان داد. با این حال سال‌ها است که ایرانی ها هم در روز ولنتاین برای عزیزان خود گل هدیه می‌خرند. در واقع ولنتاین یکی از مناسبت‌های مهم است که ایرانی ها برای هم گل می‌خرند.

روز عشق ولنتاین یا روز عشق ایرانی فرقی نمی‌کند، خیلی از افراد در این روز خرید گل برای عشق خود را حتما در نظر می‌گیرند. گل محبوب این روز نیز همیشه گل رز قرمز است که چه یک شاخه گل و یا یک دسته گل بزرگ، هرکسی به نوعی عشق و محبت خود را نشان می‌دهد.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 6. عید نوروز

عید نوروز عید باستانی ایرانی است و زمانی برای بازدید از بزرگ‌ترها، دوستان و آشنایان. بسیاری از ایرانی ها در این روز برای عزیزان خود گل هدیه می‌خرند. البته خرید گل در این ایام فقط محدود به گل‌های شاخه‌ای و دسته و گل و باکس گل نیست و بسیاری از افراد برای بازدید از عزیزان و اقوام به سراغ خرید گل و گیاه آپارتمانی می‌روند.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 7. گل برای تسلیت

برای بیان تسلیت و حس غم پیدا کردن واژه‌ها دشوارترین کار است. با این حال ایرانی ها برای مناسبت عزا، خرید گل را بهترین گزینه می‌دانند. گل ترحیم تسلی‌بخش خانواده عزادار است و بعلاوه رنگ و عطر به فضای غم‌انگیز مراسم عذاداری می‌بخشد. انواع گل برای تاج گل یا سبد گل تسلیت و ترحیم قابل استفاده است اما معمولا گل گلایل یک گل اصلی در چیدمان گل ترحیم است.

ایرانی ها برای چه مناسبت‌هایی برای هم گل می‌خرند؟

گل برای مناسبت‌های مختلف: 8. گل تبریک

یکی دیگر از مناسبت هایی که ایرانی ها در آن برای هم گل می‌خرند، گل برای عرض تبریک از جمله تبریک افتتاحیه، گل نمایشگاه، تبریک فارغ‌التحصیلی و موارد مشابه است. برای افتتاحیه شرکت یا فروشگاه و غیره، خرید یک دسته گل یا سبد گل زیبا بسیار پرطرفدار است. خیلی از افراد نیز برای مراسم دفاع پایان نامه برای تبریک گل تهیه می‌کنند.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 9. گل برای عیادت از بیمار

برای ایرانی ها خرید گل برای عیادت از بیمار نیز یکی از گزینه‌های پرطرفدار است. وقتی فردی پس از دوره‌ی بیماری از بیمارستان مرخص می‌شود، برای عیادت با یک دسته گل زیبا به دیدار او می‌روند. البته برای خرید گل عیادت از بیمار محدودیت‌های مختلفی وجود دارد و برای بیماران نمی‌توان گل‌های حساسیت‌زا تهیه کرد. با این حال، اگر انتخاب گل‌ها هوشمندانه باشد، می‌توان با خرید گل به عیادت بیماران نیز رفت.

گل برای مناسبت‌های مختلف: 10. جشن سالگرد

خرید گل به مناسبت سالگردهای مختلف هم برای ایرانی ها یک عادت رایج است. سالگردها همیشه جذاب و عاشقانه هستند؛ سالگرد عقد و عروسی، سالگرد آشنایی، سالگرد اولین دیدار و غیره با یک دسته گل رز قرمز، نرگس، یا هر گل دیگری می‌تواند حسابی جذاب و عاشقانه‌تر شود. 

گل برای مناسبت‌های مختلف: 11. چشم روشنی خانه جدید

از گذشته‌های دور هم وقتی خانواده‌ای به خانه جدیدی نقل مکان می‌کرد، اقوام برای تبریک چشم روشنی، برای انها گل می‌خریدند. البته در گذشته بیشتر خرید گل‌های آپارتمانی برای این مناسبت رواج داشت. گل‌های زیبا و جذابی مثل برگ انجیری، دیفن باخیا، درختچه‌های آپارتمانی مثل بنجامین یا انواع نخل و غیره برای این رویداد انتخاب‌های جذابی بودند. با این حال امروزه انتخاب‌ها به سمت دسته گل، سبد گل یا انواع چیدمان گل‌های شاخه‌ای می‌رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر