دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 آبان 1402 - 15:07

ورود معترضان حامی فلسطین به ساختمان دانشگاه میشیگان

ورود معترضان حامی فلسطین به ساختمان دانشگاه میشیگان
دانشجویان آمریکایی حامی حقوق مردم فلسطین در اقدامی به ساختمان اداری دانشگاه ورود کرده و در مقابل اتاق رئیس دانشگاه تجمع اعتراضی کردند.
کد خبر : 879981

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم وفناوری آنا، ویدئوهای منتشر شده از تجمع دانشجویان مذکور بیش از ۴ میلیون بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شد. با وجود آنکه دو افسر پلیس سعی داشتند تا مانع از ورود دانشجویان به محوطه داخل ساختمان اداری دانشگاه شوند، اما در نهایت موفق به انجام این کار نشده و ضمن اینکه اقدامشان با خشونت‌ شدید معترضان حامی فلسطین همراه شد.  

به گزارش «نیوزویک» از زمانی که رژیم صهیونیستی شدیدترین عملیات نظامی خود را در غزه آغاز کرده است، تظاهرات مربوط به حامیان فلسطین در سرتاسر جهان از جمله بسیاری از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا در حال برگزاری است. حتی در بسیاری از موارد این اعتراضات به ابراز حمایت آشکار از اقدامات حماس و تشدید تهدیدهای یهودستیزی در آمریکا هم سرایت کرده است.

دانشجویان معترض در دانشگاه میشیگان خطاب به پلیس آمریکا عنوان کردند که آنها «آموزش دیده اسرائیل» هستند.  از بین تمامی ایالت‌های آمریکا،ایالت میشیگان از زمان آغاز خشونت‌های میان حماس و رژیم صهیونیستی مهم‌ترین منطقه برای تظاهرات حامیان فلسطین بوده است و این روند همچنان در این ایالت ادامه دارد.

مناطق مربوط به دیترویت و دیربورن بزرگترین جمعیت مسلمان آمریکا را در ایالت میشیگان در خود جای داده اند،جایی که میزان همدردی با مردم فلسطین بسیار عمیق است.این کشور توسط«رشیده طلیب» تنها عضو آمریکایی فلسطینی کنگره، نمایندگی می‌شود که از دولت بایدن خواسته است برای برقراری آتش بس تلاش کند.

طلیب پیشتر رئیس‌جمهور آمریکا را به همدستی در جریان «نسل کشی» علیه فلسطینی‌ها متهم کرد با این حال، کاخ سفید اظهاراتش را رد کرد.

تجمع روز گذشته از سوی دانشجویان دانشگاه میشیگان برای آزادی غزه و مردم فلسطین برگزار شد. یک گروه حامی حقوق فلسطین در جریان این تظاهرات عنوان کرد که تجمع مذکور برای تحت فشار قرار دادن دانشگاه جهت محروم کردن حمایت از شرکت‌هایی است که تجهیزات نظامی به تل‌آویو می‌فرستند.

در این تجمع دانشجویان بار دیگر رژِیم صهیونیستی را به نسل‌کشی علیه فلسطینی ها متهم کرده و عنوان کردند، مدیریت دانشگاه در این ماجرا با حمایت از مواضع دولت بایدن و رژیم صهیونیستی کاملا همدست بوده است.  

انتهای پیام/

ارسال نظر