دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دبیر اجرایی کنگره خبر داد؛

برگزاری ۱۴ سمپوزیوم در کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد

برگزاری ۱۴ سمپوزیوم در کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد
دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم درباره جزئیات برگزاری این کنگره گفت: در کنگره امسال علاوه بر نمایشگاه جانبی ۱۴ سمپوزیوم و ۷ سخنرانی جامع برگزار می‌شود.
کد خبر : 879956

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد هاشمی، در نشست خبری کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم اظهار کرد: محورهای کنگره شامل تمامی بیماری‌های حوزه غدد درون ریز و متابولیسم است؛ این حوزه شامل دو بخش فوق تخصصی و پزشکی حوزه‌ای است که از دید مخاطب عام به بیماری هورمونی شناخته می‌شود.

وی افزود: غددی که با این حوزه تخصصی مرتبط است در این کنگره بررسی می‌شوند؛ این غدد از غده هیپوفیز گرفته که تنظیم کننده سایر غددها است تا غدد تیروئید، لوزوالمعده و غدد جنسی در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیر پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: این کنگره واجد امتیاز بازآموزی برای گروه‌های ذی نفع است و ۱۴.۷۵ امتیاز برای این کنگره در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: کنگره امسال نمایشگاه جانبی نیز دارد امسال ۵۷ سخنران داریم که از اساتید برجسته کشور و بین‌المللی هستند، ۱۴ سمپوزیوم و ۷ سخنرانی جامع در کنگره امسال داریم. ۲۲۶ مقاله به دبیرخانه کنگره رسیده است که از این بین ۲۴ مقاله به صورت ارائه شفاهی پذیرفته شدند، برخی از مقاله‌ها رد و برخی به عنوان پوستر در کنگره امسال به نمایش در می آیند.

هاشمی گفت: از کشورهای آمریکا و کشورهای اروپایی سخنران بین المللی داریم همچنین از آسیای جنوبی، هند و سنگاپور در کنگره امسال سخنرانی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر