دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

یک روز در هفته تئاتر را برای مخاطب نیم‌بها کنید

یک روز در هفته تئاتر را برای مخاطب نیم‌بها کنید
بازیگر نمایش «نوار‌های چسبناک مخصوص گیرانداختن مگس» گفت: همچنان مخاطبان غیر تخصصی، تئاتر بین نشده‌اند که این امر بدون شک نیازمند حمایت وزارت ارشاد است؛ به نظرم تئاتر می‌بایست همانند سینما برای ترغیب مخاطب عام، یک روز در هفته نیم‌بها شود.
کد خبر : 879912

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایش «نوار‌های چسبناک مخصوص گیر انداختن مگس» به کارگردانی و نویسندگی پانیذ نوروزی و بازی علی اصغری، حامد بدیعی، غزاله حریرچی، احمدخان محمدزاده، آیناز سلمانی، حسن شفیعی، عسل کاوئی و پانیذ نوروزی از بیست و پنجم آبان ماه اجرایش را در عمارت ارغوان شروع کرده است.

احمد خان‌محمدزاده بازیگر این نمایش با اشاره بر وضعیت فعلی تئاتر در کشورمان، بیان کرد: در حال حاضر وضعیت نمایشی کشور در رونق نسبی است، اما تا حدودی سالن‌ها به این رونق دامن می‌زنند و همچنان مخاطبان غیر تخصصی تئاتربین نشده‌اند که این مورد بدون شک نیازمند حمایت وزارت ارشاد است؛ بنظرم تئاتر می‌بایست همانند سینما برای ترغیب مخاطب عام، یکروز در هفته نیم بها شود.

وی افزود: تئاتر برای بازیگر یک کلاس فشرده و پرفشار است و زنده بودن اجرا‌ها و تعدد تمرین‌ها باعث به وجود آمدن زیرساخت قوی در یک بازیگر است که باعث می‌شود بازیگران تئاتر حضور پر قدرتی در سینما داشته باشند و نظر مثبت مخاطبان را جلب کنند.

کارگردان نمایش «زخم کهنه قبیله من» عنوان کرد: براین باورم که درحال حاضر تئاتر فضای ورود جوانان را فراهم کرده است؛ جوانان دقیق و خوش فکر در تئاتر کم نیستند که اگر درگیر ادا‌های تئاتری نشوند و از حاشیه‌ها دوری کنند می‌توانند آینده خوبی برای نمایش کشور رقم بزنند.

وی ادامه داد: فضای ورود برای جوانان متعلق به بخش خصوصی است و از این رو، پول مبحث بسیار مهمی است؛ متاسفانه از جوانان حمایت کمتری می‌شود که این امر باعث شده جوان‌تر‌ها برای دیده شدن پول هزینه کنند.

بازیگر نمایش «مغازه خودکشی» در پایان تاکید کرد: بنده برخلاف بسیاری از دوستان و هنرمندان عرصه تئاتر، موافق حضور چهره‌های سینمایی در این عرصه هستم. چرا که این اتفاق موجب رونق گیشه و گردش مالی بالاتر در تئاتر خواهد شد که البته باید با درایت و مدیریت بزرگتر‌های تئاتر و وزارت ارشاد، شرایط به شکلی شود که تنها عده‌ای خاص یا مافیایی از این گردش مالی بهره نبرند و همه هنرمندان و فعالین این عرصه از این گردش مالی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته